Provozuji centrum pro matky s dětmi. Na semináře chodí spousta maminek, zájem se neustále zvyšuje, a tak jsme si museli hledat nové prostory, které by zvládly pojmout větší počet zájemkyň a poskytly jim i jejich dětem potřebný komfort. Takové místo se mi podařilo najít, dokonce nebylo zapotřebí ani mnoho úprav, abych ho zútulnila a připravila pro naše návštěvnice.

Protože nás navštěvují i maminky s většími dětmi, které se už batolí na zemi a rády se vydávají prozkoumávat své okolí, bylo zapotřebí, abych nechala napoprvé podlahu důkladně vyčistit. Musela jsem zajistit, aby byla zdravotně nezávadná.

Zjistila jsem si, že detailním čištěním podlah se zabývá A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění, mytí podlah Praha.  Využívá k tomu kotoučový stroj, který podlahu vyčistí do hloubky. Přesně něco takového jsme potřebovali, proto jsem oslovila právě je.

Firma k nám vyslala velice příjemné a sympatické pracovníky, nejenže mi vysvětlili, jak budou čistit podlahu, ale také jsme si moc hezky popovídali i o našem centru. Čas s nimi jsem strávila velice příjemně. Samozřejmě při tom povídání celou dobu pracovali, nebyli to žádní lenoši, kteří by se snažili řečmi odpoutat pozornost od nicnedělání.

Nanesli na zem šetrnou čistící chemii, kterou kotoučový stroj vkartáčovával do podlahy. Takto se dostala veškerá špína na povrch a mohla se odsát vysavačem. S nečistotami se podařilo odsát i mastnotu. Vysavač měl tak silný tah, že vysál podlahu do sucha. Protože na podlaze mohly ještě zůstat pozůstatky čisticí chemie, bylo nutné ji neutralizovat čistou vodou, kterou byla přetřena.

Po důkladném čištění jsem se už nemusela bát nechat lozit po podlaze i ty nejmenší. Na otevření centra jsme byli perfektně připraveni.

Nechcete pít kolu, protože je v ní příliš mnoho cukru? Tak byste se měli vyhýbat i Starbucks

Spousta lidí přestala pít kolu, nebo ji pije pouze výjimečně, protože je v ní opravdu veliké množství cukru. Většina se uchýlila ke kávě, protože je méně kalorická a v rozumném množství i zdravější. Ale není káva jako káva a nejvíce by si měl člověk dávat pozor na různé druhy horkých čokolád.

Například kavárenský řetězec Starbucks nabízí nápoje, jež jsou ještě sladší než kola, takže by se rovněž daly považovat za jakýsi symbol nezdravého životního stylu. Fakt, že americká světoznámá a mnohými lidmi oblíbená limonáda Coca-Cola je na černé listině všech dietních jídelníčků a příznivců zdravého životního stylu. Jedna dvoulitrová láhev tohoto nápoje totiž v sobě skýtá 27 kostek cukru, což je více než 100gramů na jednu pet láhev. Ale některé nápoje ze Starbucks jsou dokonce ještě sladší než Coca-Cola. Například oba druhy Hot Chocolate obsahují 15 čajových lžiček cukru, White Chocolate Mocha skýtá 18 lžiček a v Chai Tea Latte je dokonce 20 lžiček cukru. Což je opravdu hodně velké množství a porce nápojů jsou menší, než pet láhev, takže na přepočet jsou tyto nápoje mnohem sladší.

25651119 - portrait of child in soft warm pajamas lying down on the carpet at home

Pozor by si měl člověk dávat i na přeslazené latté nápoje. Není nápoj jako nápoj. Proto je někdy lepší si kávu připravit raději doma, i když možná nebude tak dobrá. Ale zase to nebude taková bomba pro váš organismus. Jen si dávejte pozor, aby se vám káva nevylila na koberec, nejde to skoro vůbec dolů. Naštěstí firma A SERVIS LIPKA, s.r.o.,  strojové čištění koberců Praha, používá takové technologie a kosmetiku, která dokáže kávu z koberce bez problému odstranit.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno