Tatínkovi se blížily narozeniny. Slavil krásné kulaté jubileum 50 let. S maminkou se dohodli, že oslavu uděláme doma. Poslední kulatiny se totiž slavily v restauraci a nebylo to ono. Chybělo nám to naše prostředí, abychom se cítili dobře a oslavu si užili.

Čekala nás ale spousta práce. Kromě bohatého a chutného menu jsme potřebovali pořádně vygruntovat dům. S maminkou jsme se do toho pustily s vervou a šlo nám to pěkně od ruky. Jenomže když jsme uklízely horní patro, všimly jsme si něčeho, co je nám při uklízení už dlouho trnem v oku. Máme několik střešních oken, která jsou opravdu vysoko a špatně dostupná. Nikdy si s nimi nevíme rady a nedokážeme je umýt.

Tatínka napadlo, že by nám s tím mohla pomoct úklidová firma, která se zabývá mytím oken ve výškách. Namítla jsem, že takové firmy se určitě orientují na mytí oken ve velkých firmách a podobně, kde je velké množství oken, ale tatínek řekl, že to i tak zkusíme. Poptal se v A SERVISU LIPKA, čištění fasád, mytí oken Praha 4, výškové práce, který se na výškové práce specializuje, jestli by nám nemohli pomoct. Zjistil, že to není vůbec žádný problém a že tato firma nabízí své služby nejen firmám ale i domácnostem.

Vzhledem k tomu, že A SERVIS své zaměstnance na výškové práce poctivě proškoluje, má potřebné certifikace a nutné vybavení, neměli jsme pochyby, že s mytím našich oken půjde všechno hladce. A nespletli jsme se. Byla to úžasná podívaná, mycí četa používala horolezeckou techniku a zručně se vypořádala se všemi našimi okny. Umyli je dokonale. Protože nebyla delší dobu mytá, museli se do čištění pustit s větším nasazením než obvykle, ale i tak byl výsledek perfektní. Skla se krásně leskla. Před hosty jsme se za naše okna nemuseli vůbec stydět.

Máte rádi rebarboru? Vyzkoušejte tento rebarborový koláč

Rebarborové koláče pekly spíš naše babičky, ale i teď se z ní opět začínají dělat dobré koláče. Ale pozor, rebarbora se musí vždy dobře tepelně upravit a rozhodně se jí nepřejídat, protože není vhodná ve velkém množství. Ale v rozumné míře je vynikající a dají se z ní vykouzlit opravdu výtečné dobroty.

14179821 - stylish living room in modern appartment

Vyzkoušejte tento rebarborový koláč s drobenkou. Budete na něj potřebovat 210 g hladké mouky, 70 g moučkového cukru, 140 g tuku, 300 g rebarbory, 100 g cukru, 40 g másla, 40 g cukru krupice, 80 g polohrubé mouky, 100 g cukru krupice, 1 dl rumu, 1 dl smetany. Z hladké mouky, moučkového cukru a změklého tuku umícháme těsto, které dáme do dortové formy a na několika místech propícháme vidličkou. Rebarboru očistíme, oloupeme, nakrájíme na kostičky a smícháme s cukrem. Vše dáme na těsto a posypeme drobenkou. Koláč pečeme v předehřáté troubě na 170 stupňů. Koláč je opravdu výborný a jistě si ho zamiluje celá rodina.

Rebarbora dále obsahuje kromě vysokého obsahu vitamínů B, také zdraví prospěšnou kyselinu listovou, vápník, draslík, hořčík či mangan a vlákninu. Pozitivně působí na činnost střev a pomáhá zlepšit kvalitu vlasů i pokožky. Kvůli značnému množství kyseliny šťavelové však není vhodná pro lidi trpící žlučovými či ledvinovými kameny, překyselením žaludku a revmatismem a ve velkém množství spíše škodí než prospívá. Ale v rozumném množství je opravu dobrá, proto se nezdráhejte koláč upéct.

Jen si dejte pozor, aby se radost z  nedělního pečení neproměnila ve starost například tím způsobem, že vám těsto nebo náplň skončí na koberci. Ale i tak nezoufejte, pokud se tak stane, pomohou vám to vyčistit v úklidové firmě A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Praha 3, kteří jsou na čištění koberců skuteční profesionálové.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno