Superpotraviny se staly doslova hitem posledních let. Slyšíme o nich ze všech stran, o tom, co všechno dovedou a proč by rozhodně neměly chybět v našem jídelníčku. Většinou je v této souvislosti řeč o mořských řasách, aloe vera, kustovnici čínské a dalších „exotických“ plodinách. Na superpotraviny ovšem můžeme narazit i v českých zahradách a zahrádkách.

 

Zdroje cenných živin

Superpotraviny jsou bohaté na nejrůznější živiny, představují cenný zdroj minerálních látek, vitamínů, antioxidantů. Podporují imunitu, zvyšují vitalitu, zlepšují fyzickou i psychickou kondici, detoxikují organismus, přispívají k dlouhověkosti. Jejich účinky jsou prověřené dlouhými stovkami let. Vždyť třeba známá chia semínka využívali už staří Aztékové a na quinou nedali dopustit peruánští Inkové.

 

Zázračná semínka i sladké plody

Pro potraviny pyšnící se označení „super“ nemusíme chodit nikam daleko. Patří k nim totiž třeba i slunečnicová, konopná či lněná semínka, která jsou bohatá na esenciální mastné kyseliny. Dodávají organismu energii i potřebné živiny a viditelně zlepšují stav vlasů, nehtů i pokožky. Pomoci mohou také s hubnutím, protože zrychlují metabolismus a odvádí z těla tuky. Zapomenout nemůžeme ani na ovoce – především maliny, ostružiny, brusinky či borůvky, ve kterých se nachází velké množství antioxidantů. Dobrou službu vám prokážou také meruňky či černý rybíz. Ze zeleniny je pak doslova zásobárnou živin červená řepa, která funguje jako životabudič. Obsahuje cenné minerální látky, jako je sodík, draslík, hořčík, vápník, zinek či železo, ale také vitaminy. Podporuje tvorbu krve, bojuje proti rakovině, zlepšuje trávení, zahání únavu.

 

Na tisíc způsobů

Superpotraviny můžete konzumovat v různých formách. Třeba si je přidejte do salátů, jogurtů či tvarohů, skvěle chutnat pak budou šťávy a koktejly, které si snadno a rychle zvládnete připravit v pohodlí svého domova. Stačí si na pomoc vzít toho správného pomocníka. Dobrou službu vám prokáže nízkootáčkový šnekový odšťaňovač OS-151 A od společnosti Orava. Oproti běžným odšťavovačům má větší výtěžnost šťávy a díky svému jedinečnému a preciznímu způsobu odšťavňování umožní získat z ovoce a zeleniny maximum nutričních hodnot, vitamínů i chuti. Plody nemusíte předem krájet, velká podávací trubice je totiž přizpůsobena i pro výrobu džusu z celého ovoce. Součástí balení jsou dvě 1 000 ml nádoby na šťávu a dřeň. Potěší vás jednoduchá obsluha i čištění. Zdravé pochoutky si tak můžete dělat hravě a s radostí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno