Možná toužíte po tetování. Třeba se vám moc líbí, dokonce už přesně víte, jaký motiv by to měl být. Nebo si s myšlenkou nechat se tetovat jen pohráváte. A zároveň přemýšlíte, jak moc to bolí a jestli to stojí za to. Nemusíte se bát, není to tak hrozné.

To, zda a jak moc vás bude tetování bolet, závisí na více faktorech. Váš osobní práh bolesti, radost a očekávání i místo, na kterém se bude tetáž provádět. Různí lidé popisují zážitek z tetování různě, někdo cítí jen nepříjemné škrábání nebo tlak, dalšího naopak každý zásah jehličkou bolí. I tak si můžete být jistí, že radost z nové ozdoby všechny nepříjemné pocity brzy zažene a vy se budete především těšit. Bolest dokáže ovlivnit i výběr místa na vašem těle, obecně platí, že více bolestivé je tetování tam, kde je hodně nervových zakončení a kde je mezi kůží a kostí jen slabá vrstva tuku nebo svalů. Biceps, stehno, předloktí, tam všude bude tetování méně bolestivé, než na jiných částech těla. Ty jsou však i přesto velmi oblíbené a trochu té bolesti kvůli nové ozdobě rádi vydržíme. Kde tedy můžeme předpokládat, že nás to zabolí?

 

Páteř

Oblíbené místo především žen pro umístění tetování, kde však mezi kůží a kostí není téměř nic. Navíc si na záda nevidíte a to může způsobovat ještě výraznější vnímání bolesti.

 

Kotník a nárt

Další z míst, která často tetování zdobí. I zde je mezi kůží a kostí jen velmi malý prostor, ale při tetování alespoň na práci tatéra vidíte a máte představu, jak je se svou prací daleko. Navíc máte přímo na očích, jak se vybraný motiv stává realitou a radujete se z něj ještě před dokončením.

 

Obličej

Ano, i tady se dá tetovat a ano, i tady to bolí. Důvod je opět stejný, mezi kostí a kůží není téměř žádný tuk nebo velké svaly a tak je každý vpich jehličky opravdu cítit. K tomu se samozřejmě přidává i přirozená obava, že vám někdo něco dělá na obličeji.

 

Hrudník

Tedy mužský. I když se to na první pohled nemusí zdát, je to tak. Místo nad hrudní kostí zvlášť u štíhlých mužů může být hodně bolestivé, ale zároveň je také jedno z nejoblíbenějších. No, krása něco stojí.

Za uchem

Většinou si tohle místo vyberete pro osobnější motiv, snadno ho schováte pod vlasy i kdykoli vystavíte na odiv. Platí to samé jako u obličeje, je to na hlavě, nejsou tam žádné svaly a asi to bude trochu bolet. Výsledek však bude stát za to.

Pokud jste při čtení našli odvahu, směle do toho, A pokud třeba odvahu ještě sbíráte, zkuste napsat Ježíškovi a nechte si pod stromeček věnovat dárkový poukaz na tetování, trochu vás to postrčí ke splnění svého malého (nebo i velkého) snu. Vzpomínáte, když jste jako malí spadli z kola a odřeli si koleno? Stejné je to i s tetováním, bolí to podobně. Opravdu se není čeho bát, míst toho se těšte na novou ozdobu na svém těle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno