V minulosti bylo tetování znakem pro kriminální nebo vězeňskou minulost a tetovaný člověk byl téměř společensky odepsaný bez šance sehnat dobrou práci. Dnes je tetování vnímáno spíše jako ozdoba, vyjádření názoru nebo prostě jen chuť se odlišit od ostatních a nijak nesnižuje pracovní možnosti. Potetované jsou celebrity, prodavačky i bankovní ředitelé a společnost obecně nevnímá kérky jako něco negativního. Samozřejmě i zde platí ono známé všeho s mírou, v některých profesích je stále vyžadován naprosto seriózní vzhled a tetování v obličeji s ním úplně nekoresponduje, ale třeba paže nebo záda jdou jednoduše schovat pod oblečení.

Uvolnění atmosféry kolem vnímání tetování přivádí do studií a salónů novou skupinu návštěvníků, kterou jsou právě lidé ve vyšším věku, kterým není -cet, ale -át. Dříve si tetování dovolit nemohli, i když po něm často toužili, a teď mají možnost si své sny splnit. „Starší lidé nemají chuť experimentovat, většinou přichází s jasnou představou o svém budoucím tetování“ říká tatér Mirek Šindelář z Loner Tattoo ve Vlašimi. „Jsou originální, nepřichází s obrázky z internetu, ale se svou myšlenkou. Tetování chtějí kvůli sobě, ne kvůli módě nebo proto, že ho mají kamarádi. Kérka je pro ně více intimní záležitost. Spíše než co, řešíme jak, tedy jak jejich představu ztvárnit. Mám umělecké vzdělání, takže není problém návrh nakreslit a upravovat. Oblíbené jsou jednoduché motivy, ornamenty, data narození nebo jména či iniciály dětí a vnoučat, prostě věci, které jsou již v jejich věku v životě stabilní. V tom je ta krása.

Když je vám 18 let, není úplně rozumné si nechat vytetovat jméno současného přítele, protože za pět, deset let může být vše jinak. U starších lidí je to jiné.“ Také hygiena a celkový přístup se od minulosti dávno změnil. Používají se jednorázové jehly, desinfekce a tetovací studia musí splňovat přísné hygienické normy, naštěstí pryč jsou doby, kdy se tetovalo v zapadlých uličkách nebo na periferiích města. Láká tetování i vás a mysleli jste si, že když už vám není dvacet, tak to není nic pro vás? Kdepak, vhodný věk na kérku je kdykoli jen chcete a jediné, co je potřeba, je troška odvahy.

1 komentář

  1. Zdravím já osobně mám 4 tetování a je mi 35 a první mám od nějakých 23let na zádech už jsem přemýšlel i o odstranění tady https://odstraneni-tetovani-laserem.cz/cenik/ ale nakonec jsem se rozhodl o předělání a dotuneni a vypadá to moc dobře a jsem rád že jsem si to tetování nenechal odstranit a až zas našetřit nějaký prachy tak půjdu na další už mám vybraný i motiv. A dneska je tetování běžná věc aniž by byl člověk ve vězení a nebo členem nějakýho kultu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno