Určitě se Vám to už stalo, byli jste na párty, svatbě nebo večeři a sotva někoho znali. To trapné dlouhé ticho, než jste prohodili pár vět. Dnes Vám Ženuška.cz poradí, jak prolomit ledy, navázat nezávaznou a hlavně nenucenou konverzaci i s cizími lidmi.

Výbornou volbou, jak začít nezávazný rozhovor je pochválit dotyčného, věnovat mu nějaký kompliment na jeho outfit, vlasy, kabelku, boty, prostě cokoli, co se Vám líbí. Pak se ho můžete na danou věc poptat, tehdy rozhovor nemůže skončit obyčejným “děkuji”.

Můžete se lidí kolem sebe ptát na jejich práci . Lidé obvykle rádi vyprávějí o práci, samozřejmě, pokud je baví. Nemusejí o ní mluvit celý večer, ale vy jste udělali první krok. Pokud s prací dotyčný není zcela spokojen, můžete se zeptat, jakou jinou kariéru by si vybral, kdyby měl moc něco změnit.

Pokud je Vám sympatický nějaký pár, můžete se zeptat, jak a kde se poznali . Po této otázce se lidé obyčejně uvolní, protože na tuto událost mívají příjemné vzpomínky a už hodněkrát tento příběh vyprávěli.

Nic nezkazíte, pokud se cizího člověka zeptáte, kdy a kde byl v životě nejšťastnější. Neptáte se tím na nic osobní a on si vzpomene na nejšťastnější chvíli v životě.

Většina lidí miluje kvalitní jídlo a vše, co s ním souvisí. Proto se můžete zeptat na oblíbené menu, nebo si můžete nechat poradit dobrou restauraci či nějaký recept.

Někteří lidé mají ve zvyku pokládat filozofičtější otázky , jako například: Kdybyste měli příležitost potkat někoho, koho jste v životě neviděli, kdo by to byl a na co byste se ho zeptali?

Jsou mezi námi i tací, jež nudí debaty, které nikam nevedou. Pokud jste odvážná, můžete na to jít zhurta. Například si můžete s dotyčným sednout ke stolu a navrhnout debatu, která bude poučná nejen pro Vás, ale i pro něj.

Pokud ráda čtete nebo cestujete, na tato témata se můžete vždy spolehnout. Buď můžete rozebrat dojmy z poslední přečtené knihy, nebo si nechat nějaké dobré čtení poradit. Rovněž se můžete rozmluvit o oblíbených destinacích.

Pokud nejste velmi otevřený typ člověka a stydíte se, počkejte, dokud na Vás někdo nepromluví a pak to už půjde snadněji (pokud nebudete odpovídat dvěma slovy).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno