Grilování je v dnešní hektické době oblíbeným způsobem trávení volného času během letní sezóny. Je to chvíle, kdy se můžeme vyvléct ze závratného pracovního tempa, na chvíli se zastavit a s rodinou či přáteli si užít chvíle pohody, slunečného počasí a jedinečných gastronomických zážitků. Grilování je jako způsob přípravy pokrmů velmi oblíbené na celém světě. Nezaměnitelná chuť masa z grilu, při jehož přípravě se používá minimální množství tuku, zláká i příznivce lehčího stravování. Grilovací party pod širým nebem je vždy příjemnou událostí, na kterou se zvaní těší, ale pokud chcete uspořádat opravdu skvělý večírek, bude to chtít originální nápad. Nechte pracovat mozkové závity a buďte kreativní!

 

Tematická party

Nezůstaňte pouze u dobrého jídla, pití a volné zábavy, ale plánované sešlosti vymyslete téma, které vám je blízké. S dostatečným předstihem hosty vybavte instrukcemi, v čem mají přijít vystrojení, a sami si jako hostitel dejte tu práci, že připravíte tematické dekorace, prostírání i občerstvení. Party ve stylu Divokého západu, havajská, retro, hollywoodská, filmová… fantazii se meze nekladou a je to jen na vás, co si pro hosty připravíte.

 

Dobrá organizace je základ

Pokud se rozhodnete uspořádat zahradní slavnost pro přátele, vše si dobře zorganizujte. Nejméně dva týdny dopředu stanovte počet hostů, obešlete je pozvánkami například formou události na Facebooku a vyberte menu i s podávanými nápoji. Vyzkoušejte funkčnost grilu, očistěte jej a nakupte dostatečné množství paliva. Týden před samotnou party zajistěte dostatečný počet talířů, příborů a ubrousků. Nezapomeňte také na dekorace a příjemnou hudbu jako kulisu. Den či dva předem na zahradě postavte přístřešek, který hosty ochrání před případnou nepřízní počasí. Zatímco lahve s pitím můžeme pořídit dopředu, potraviny jako maso, uzeniny, sýry a pečivo se vyplatí nakoupit čerstvé těsně před akcí. Libovolné dipy, omáčky a ochucená másla připravte večer před party a dejte je na noc uležet do lednice.

 

Den D

Pár hodin před příchodem prvních hostů začněte s výzdobou místa. Rozestavte skládací zahradní nábytek, zajistěte dostatek míst a můžete zařídit i chill out zónu s relaxačními vaky. Myslete také na dekorace, které budou po setmění velmi efektní a pomohou vytvořit příjemnou atmosféru. Použijte lampionky, osvětlovací řetězy, nafukovací balonky, papírové stuhy a girlandy a v případě tematické party nezapomeňte ani na dekorativní předměty. Nastříhejte si hliníkovou folii a připravte si k ruce grilovací nářadí.

 

Pro hosty výslužka

Pozvaní jistě ocení, když každého při odchodu vybavíte výslužkou s dobrotami. Dejte si tu práci a výslužku přichystejte do stylových gastro krabiček. Velmi praktické krabičky na různé pokrmy a potraviny nabízí tuzemský výrobce obalových materiálů Paketo.cz. Díky jejich konstrukci a pevnému materiálu bude výslužka od vás v bezpečí. Pokud bude téma vaší party specifické, můžete si krabičky nechat graficky potisknout vlastním motivem či fotografií v digitální kvalitě. Tisknout je možné už od malého počtu kusů na všechny druhy vlnitých lepenek, hladké lepenky i na grafické papíry.

4 KOMENTÁŘE

  1. Jakmile přijede manžel z práce, tak se s ním chci hned dohodnout na tom ve které víkendové dny pozveme naše přátele na grilování. On je totiž také moc rád když se čas od času setká s našimi kamarády a jdeme společně grilovat. Je to taková krásná forma odpočinku. A také se bavíme o všemožných tématech.

    • My jsme na minulém grilování probírali tu válku. A to teda byla chyba. Zjistila jsem totiž že hodně mých kamarádů je na té opačné straně barikády názorově a že i naše kamarádství je dosti polarizované. Takové téma se prostě nemá otevírat..

      • Moc pěkné je podívat se třeba na to, jak se lidé vyjadřují k nějakým pokrmům. Já jsem třeba dělala ruský boršč, dala jsem to na internet a jak kdyby se slétly mouchy a kopaly do mě za to že podporuji nějaký terorismus jak oni říkají. No lidé jsou fakt blázni.

        • Přesně jak tady píšeš. I já jsem si kupovala nové titanové nádobí, dala jsem to někam na internet, k tomu jsem konci doplnila UA a všichni se mohli zbláznit ke komu se to vlastně hlásím. Asi nás ten covid dost ovlivnil tím zavřením.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno