Pokud doma ještě toastovač nemáte, neváhejte a pořiďte si ho. Výbornou volbou je toastovač Orava ST105AB. Připravíte v něm dva velké čtvercové toasty, což má oproti troujúhelníkovému velkou výhodu. Nejen, že se do něj vejde více ingrediencí, ale také toaster méně ušpiníte. Samozřejmostí je nepřilnavý povrch, tudíž se vám nemůže stát, že se něco připeče tak moc, že to nepůjde umýt. Držadlo je tepelně izolované, a tak se nemusíte obávat, že si při manipulaci spálíte ruku. Toaster automaticky reguluje teplotu a o průběhu toustování vám dá vědět světelnou signalizací.

S tak šikovný pomocníkem se ihned můžete vrhnout do díla. Není to nic složitého, stačí ingredience namazat či vložit mezi dva plátky toastového chleba a nechat propéct. Vyzkoušejte různé varianty toastů!

 

Ø  Snídaňová klasika

4 plátky toastového chleba, 2 vejce, 4 plátky slaniny, cibule, ledový salát, tatarka, sýr

Ze slaniny a vajíček na pánvi udělejte volské oko. Mezitím namažte toastový chleba tatarkou a položte na něj sýr. Na ten přidejte hotové volské oko. Na tuku ze slaniny opražte cibulku, kterou přidáte na vajíčko, nakonec vložte list ledového salátu a v toasteru nechte chvilku opéct.

Ø  Toast s tuňákem

4 plátky toastového chleba, tuňák ve vlastním oleji, polníček, citron, 1 vejce natvrdo

V toasteru narychlo opražte chleba. Tuňáka vložte do misky, zakápněte citronem a smíchejte s natrhaným polníčkem. Dle potřeby osolte nebo opepřete. Směs natřete na toastový chleba a doplňte nakrájeným vejcem.

Ø  Rychlovka k večeři

4 plátky toastového chleba, tavený sýr, šunka, tvrdý dýr, cibule, mražená kukuřice

Chleba natřete taveným sýrem, přidejte nakrájenou cibuli a šunku, kukuřici a překryjte plátkem sýra a druhým plátkem chleba. Propečte cca 5-7 minut v toasteru.

op

Ø  Zelný toust

4 plátky toastového chleba, červené zelí, majonéza, kukuřice, šunka, sýr

Červené zelí nakrájejte na nudličky a smíchejte s majonézou a kukuřicí. Můžete přidat i trochu jogurtu. Toastový chléb natřete malou vrstvou majonézy, přidejte plátek šunky, sýra a doplňte směsí z červeného zelí. Propékejte v toasteru nejméně 10 minut.

Pokud vás toastovač ST 105AB zaujal, můžete ho pořídit na www.orava.cz za 469Kč.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno