Čivava – chytrý neposeda s osobností

Čivavu dnes potkáme na každém rohu, věřili byste proto, že první čivava se k nám dostala až v roce 1972 z USA? Není to náhoda, původ tohoto neposedného psíka totiž začíná v Mexiku, kde šlo o společníka těch nejvyšších vrstev. I u nás je toto plemeno stále oblíbenější a to i přes jeho občas uštěkanou povahu.

Jde o velmi inteligentní a chápavé psy nabité energií, kteří se rádi účastní nejrůznějších psích sportů nebo socializačních kurzů. Žádné pohodlného gaučáka proto nečekejte. Vyhovují jim dlouhé energické procházky a častá pozornost majitele. Ony samy se snaží svým pánům zavděčit opravdu usilovně – někdy možná až příliš.

Čivavy zkrátka nikdy nemohou zůstat stranou dění. Musí být u všeho a pozornost si často nevybíravě vynucují, třeba i na domácích návštěvách. Důslednou výchovou už od mládí lze tyto negativní rysy částečně potlačit. I čivava může být psem, který umí na slovo poslechnout, pokud se jí věnujete.

 

Yorkšírský teriér – okouzlující tvrdohlavý mazlík

Yorkšírský teriér je brit každým coulem. Původně to byl lovec krys, kterého horníci nosili po kapsách. Jsou zvědaví, aktivní a rádi neustále něco podnikají, tedy opět žádný gaučový pes. Rozhodně to není pes pro lidi, kteří nemají čas ani chuť na dlouhé procházky.

Základní povely zvládnou bez problémů a navíc důsledná výchova již odmala z nich udělá věrné a oddané mazlíky. Nicméně yorkšírský teriér si vždy najde cestu, jak si svého pána omotat okolo prstu. Pokud jen neradi vytváříte kompromisy nebo vyžadujete od svého psa 100% poslušnost, vsaďte raději na výše zmíněnou čivavu.

Nezapomínejte na pravidelnou péči o srst, kterou obě tato plemena vyžadují. Vše potřebné můžete pohodlně zakoupit v dobře zásobovaném e-shopu Můjmazlík.cz. Pokud chcete pro svého pejska opravdu kvalitní krmivo za příznivou cenu, podívejte se na nabídku řady Taste of the Wild, která potěší malé i velké psí kamarády.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno