Je vaše menstruace nepravidelná, v průběhu jednoho roku menstruujete méně než 9x, trpíte častými problémy s močovou soustavou, depresemi, úzkostmi nebo migrénou? Všechny tyto příznaky souvisí s PCOS neboli Syndromem polycystických vaječníků, který velmi úzce souvisí hormonální nerovnováhou ovlivňující fyzickou i psychickou stránku žen. Jaké jsou jeho příčiny, kdo se s ním nejčastěji setká a je možné jej vyléčit?

Příčiny PCOS

Přesné příčiny, proč se PCOS vyskytuje, bohužel nejsou známy. Na základě mnoha výzkumů existuje předpoklad, že toto onemocnění je dědičné a trpí jím až 20 % žen. Vědecké výzkumy dále tvrdí, že Syndrom polycystických vaječníků se nejčastěji vyskytuje u žen, které si nedávají záležet na zdravém životním stylu, stravují se nesprávně, v těle jim chybí vitaminy a minerály potřebné pro hormonální rovnováhu a chybí jim pravidelný pohyb. Z praxe je však známo, že PCOS nezřídka kdy postihuje také ženy, které si na zdravém životním stylu zakládají.

Jak příznaky PCOS zmírnit?

V případě, že máte na PCOS podezření, rozhodně se co nejdříve objednejte na kontrolu ke svému gynekologovi, který problém profesionálně vyhodnotí a nastolí léčbu, kterou budete moci pozitivně ovlivnit prostřednictvím zdravé a vyvážené stravy a pečlivým výběrem potravin.

Vyvarujte se potravinám, které jsou průmyslově zpracovávané. Vhodné jsou zdravé tuky, které jsou obsaženy v ořechách nebo třeba avokádu. Vhodné je také pravidelné užívání zdravých olejů, zeleniny, luštěnin a potravin, které jsou protizánětlivé. Mezi ně řadíme rajčata, zelené potraviny, ryby a v neposlední řadě také skořici.

Stravu doplňujte o kvalitní a vyvážené doplňky stravy s přírodním složením. Takovým doplňkem stravy je například lahodný nápoj Vellena, který obsahuje komplexní složení bohaté na vitaminy, minerály a další tělu prospěšné látky, které napomáhají v cestě za hormonální rovnováhou. Nápoj Vellena je navržen tak, aby bylo jeho užívání rychlé a snadné. Stačí jej jen rozmíchat ve 100 ml vlažné vody a vypít. Vybírat si přitom můžete ze dvou příchutí – višně a grepu. Při nákupu v internetovém obchodě Vellena navíc budete moci využít výhodných nabídek při zakoupení 2 a více kusů. Vychutnávejte si Vellenu po dobu několika týdnů a podpořte správné fungování svého organizmu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno