Už jste se na trhu olejů setkali s tímto klenotem a zajímalo vás, jaké jsou účinky konopného oleje? Přinášíme vám výčet všech pozitivních vlivů, které na vaše tělo může mít. Nemusíte se obávat, jedná se o produkt z tzv. technického konopí. To znamená, že obsah psychotropní a návykové látky THC je zcela minimální či naprosto nulový. Pokud jste ke konopným výrobkům stále skeptičtí, podívejte se, jakou léčivou moc má konopí. V našem článku se dozvíte o tomto skvělém produktu moderní medicíny, který se až v poslední době těší obrovské vlně zájmu pro své blahodárné a osvědčené účinky pro lidský organismus.

 

Účinky konopného oleje a vše, co obsahuje

Nerafinovaný konopný olej je zcela přírodní a je za studena lisovaný. Má tmavší či světlejší zelenou barvu. V této formě obsahuje velké množství látek, které mají příznivý vliv na vaše tělo.

 

Esenciální nenasycené mastné kyseliny

Mají největší zastoupení, dosahující téměř 80 %. Mezi ně patří omega-6 a omega-3 mastné kyseliny, které si lidský organismus neumí sám vytvořit a je nutné přijímat je z potravy. Kupříkladu omega-3 nám díky histaminu brání rozvoji alergické reakce. Kombinace omega-3 a omega-6 v poměru 1:3 je zásadní pro správné fungování metabolismu. A v neposlední řadě, kyselina gama-linolenová pomáhá udržovat přirozenou vlhkost pleti a má také příznivý vliv na hormonální rovnováhu u žen.

 

Vitamíny

Konopný olej je vitamíny doslova nabitý. Konkrétně se jedná o vitamín A, některé typy B, E, C a D. Především vitamín E je důležitý pro ochranu buněčné membrány před poškozením volnými radikály. Navíc v kombinaci s nenasycenými mastnými kyselinami mají všechny blahodárné účinky v boji s vráskami a při projevech akné.

 

Minerály a proteiny

V oleji můžeme najít také celou řadu minerálů. Jedná se o vápník, hořčík, draslík a železo. Ty zabraňují vzniku celé řadě civilizačních chorob. Důležité jsou při poruchách zažívání, onemocněních srdce a cév a při snížené imunitě. Velmi vzácným prvkem je také obsažený globulin edestin. Jedná se o protein, který je velmi podobný globulinu, jenž je součástí krevní plazmy.

 

5 nejčastějších pozitivních účinků, se kterými se setkáte

Díky svému pestrému obsahu, který jsme výše vyjmenovali, může mít pravidelné užívání konopného oleje velmi příjemný vliv na vaše tělo a jeho správné fungování:

  • zdravé srdce a oběhový systém
  • vyživená pokožka bez nežádoucích projevů (podráždění a svědění)
  • růst vlasů a nehtů
  • podpora imunitního systému
  • výživa pro správný vývoj mozku a dalších orgánů zejména v těhotenství

 

V jaké formě jej používat?

Konopný olej je na trhu k dostání v mnoha variantách. Před nákupem je důležité zvážit, jestli využijete všech jeho pozitiv, která nabízí, nebo zvolíte jen přípravek pro lokální užití.

Ke klasické konzumaci zvolte za studena lisovaný olej, který je možné využívat do salátů či dalších pokrmů studené kuchyně. Vaše jídlo zpestří svou oříškovou chutí. Dbejte však na to, aby nedošlo k zahřátí na více než 180 °C, při kterých se ještě zachovávají tělu prospěšné látky.

V rafinované podobě je přidáván do kosmetických přípravků. Ty se užívají především při lokálním působení. V této formě pomáhá zpomalovat procesy stárnutí kůže, působí protizánětlivě, regeneračně a antibakteriálně. Lze jej využívat při léčbě téměř všech nežádoucích kožních projevů. Podívejte se na omlazující účinky konopných výrobků.

Dozvěděli jste se, co za zázrak se skrývá pod přírodním produktem zvaný konopný olej. Jeho obsah čítá mnoho tělu prospěšných mastných kyselin, vitamínů a minerálů, které podporují správné fungování organismu. Už ani nemusíte váhat v jaké formě jej užívat, jednoduše si vyberte, na co jej zrovna potřebujete. Patříte i vy mezi lidi, kteří raději volí přírodní produkty než chemii? Napište nám svou zkušenost, a jaký vliv mělo na právě vás pravidelné užívání konopného oleje!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno