Plastičtí chirurgové zažívají žně. Zájem o úpravy na těle stoupá. Dovolit si je může už téměř každý. Ženy, ale ani muži to navíc už netají. Například plastika prsou se zařadila mezi běžné zákroky a má ji leckterá žena. Hlavní důvody pro jakoukoli chirurgickou změnu jsou dva.

  1. Estetický
  2. Zdravotní

Estetický

Velikost, tvar, bradavky – to všechno jsou témata číslo 1. Snad o žádné části těla se toho tolik nenamluví jako právě o ňadrech. Nejčastějším důvodem pro změnu tak bývá právě zvětšení či zmenšení prsou. Ve většině případů ženy (ale někdy i muže) vede k operaci dlouhodobá nespokojenost, ale také náhlá změna po porodu či věkem. Zatímco některé ženy jdou ve velikosti prsou do extrémů, většina zákroků na klinikách je spíš o přirozenějších velikostech a tvarech. Důležité je vše konzultovat s odborníkem; pokud je to opravdu profesionál, extrémy ženám vymluví. To jistě potvrdí ženy, které vyhledají plastického chirurga ze zdravotních důvodů.

Zdravotní

Problémem bývají velká prsa, která mohou vážit i několik kilogramů. Své o tom ví jistě majitelka největších prsou na světě, která má obvod hrudníku neuvěřitelných 178 centimetrů. Američanka byla ze svých křivek, které dohromady váží až 50 kilogramů, hodně nešťastná. Její tvary zaznamenala i Guinessova kniha rekordů. Většina žen, které trápí bolesti zad, hlavy i nohou se ale obrátí na profesionály. Prsa si kvůli zdravotním problémům nechají zmenšit i o několik velikostí. S velkými ženskými přednostmi přicházejí také starosti s výběrem vhodného prádla a oblečení vůbec.

Kam pro umělá prsa? Vybírejte pečlivě!

Estetických klinik, které pomohou každé ženě ať už má důvod ke změně jakýkoli, jsou jen u nás stovky. Podstoupit můžete augmentaci, zmenšení, nebo pouze modelaci, která prsa vytvaruje, zpevní a pozvedne. Při tvorbě zcela umělých prsou podstoupí každá žena konzultaci, kde si spolu se svým lékařem vybere pro ni nejvhodnější typ implantátů i způsob jejich vložení. Záleží totiž na velikosti hrudníku, objemu stávajících prsou, stavu kůže i řadě dalších ukazatelů. Samotná augmentace trvá zhruba hodinu, modelační zákroky pak zhruba dvakrát tolik. V nemocnici pak zůstává pacientka zhruba tři dny, než odchází do domácí péče. Vybírejte ale pečlivě. Zjistěte si recenze a doporučení, dívat se pouze na cenu by vás mohlo v tomto případě stát zdraví.

Bolí operace a následně prsa po úpravách?

Nebudeme vám nic nalhávat, jde o operaci. V dnešní době používají lékaři účinná analgetika, která od bolesti ulevují. Nepříjemné pocity v operované oblasti, kde bývá i otok jsou ale součástí hojení. Lékaři také předepisují po zákroku antibiotika. Operační rány po zvětšení prsou jsou zhruba 3 až pět centimetrů velké, tedy téměř neviditelné. Následují další pravidelné kontroly implantátů lékařem, ale také klasická mamografická či sono vyšetření. Pak už si jen vy i vaše okolí užíváte krásná nová prsa a na kontrolu chodíte zhruba jednou ročně.

Plnohodnotný, běžný život čekejte tři měsíce po samotné operaci

  1. V první fázi dostanete informace o tom, jak se starat o pooperační rány a které léky užívat na podporu hojení.
  2. Důležitá je také hygiena, sprchovat prsa můžete až za několik dní (dobu přesně určí podle stavu lékař).
  3. Počítejte s tím, že nějakou dobu budete spát na zádech (až 6 týdnů), aby nedošlo k posunutí či otočení implantátů.
  4. V některých případech doporučují odborníci také pooperační nošení elastického pásu nad prsy. Fixuje totiž horní část vašich nových ňader.
  5. K běžným aktivitám se vrátíte, jakmile se začnete cítit dobře. K práci v kanceláři se dostanete už zhruba za týden. Lehčí sporty doporučí lékař až po 4 až 6 týdnech, jakýkoliv sport pak po 3 měsících.

Pomohla vám umělá prsa? Napište nám a podělte se o své zkušenosti

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno