Vybíráte svatební výzdobu a rozhodujete se, do jakých barevných tónů svou svatbu ladit? Podívejte se, co vybrat na svatbu a nechte si půjčit krásné svatební doplňky včetně potahů na židle!

Jaké barvy se k sobě hodí?

Máte před sebou jeden z nejkrásnějších dní v životě. Svatbu! Vylaďte si jí do posledních detailů. Kde začít? Nejprve se zaměřte na svatební barvy. Díky tomu hravě vyberete svatební výzdobu, běhouny na stůl i potahy na židle. Barvy jsou základem pro plánování svatebního dne i předsvatebních příprav. Udají celkový charakter svatby a pomohou také svatebčanům s výběrem jejich barvy šatů.

Svatební výzdoba sladěná do moderních barev

Obvykle koluje názor, že na svatbě by měly převládat dohromady dvě až čtyři barvy. Jedna barva by měla být dominantní. Tento odstín pak doplňují další méně výrazné odstíny, co se do kontrastu a světlosti týče. Další jedna až dvě barvy jsou už potom doplňkové. V ideálním případě doporučujeme volit barvy v neutrálním odstínu. Jedná se například o bílou, béžovou, šedou. Tyto neutrální barvy mají jednu nespornou výhodu. Dají se velmi snadno kombinovat se všemi ostatním barvami. Lze je použít například na svatební ubrusy nebo potahy na židle.

Svatební výzdoba si žádá kombinaci barev

Existuje celá řada barevných odstínů, které jsou na svatbách velmi oblíbené. Zkuste jejich kombinace a vězte, že rozhodně nešlápnete vedle!

  • pastelově fialová a šedá – lze doplnit bílou a světle růžovou
  • zelená a bílá – lze doplnit zlatou a pastelově žlutou
  • červená a bílá – lze doplnit světle růžovou a hnědou
  • modrá a bílá – lze doplnit světle žlutou a šedou
  • žlutá a šedá – lze doplnit bílou a smetanovou
  • růžová a šedá – lze doplnit bílou a světle modrou

Jakých barevných kombinací se na svatbách raději vyhnout

Existují barevné kombinace, které k sobě příliš neladí a na svatbu se rozhodně nedoporučují. Jedná se o tyto kombinace:

  • modrá a oranžová
  • modrá a žlutá
  • zelená a červená
  • zelená a fialová

Toto nepsané pravidlo platí v případě zachování stejné míry sytosti obou odstínů. Pokud máte jednu barvu výraznou a druhou v pastelovém nebo světlém odstínu, mohou ve správné kombinaci vytvořit zajímavou a originální kombinaci.

Vybírejte barvy podle stylu svatby

Barevné kombinace by měly vycházet především podle toho, v jakém stylu bude vaše svatba. K lesní svatbě se ideální hodí přírodní odstíny. Ideálně volte barvu mechově zelené, hnědé, krémové, béžové. Nevhodné barvy pro tento typ svatby jsou zlatá, stříbrná. Pro tradiční svatbu volte bílou, smetanovou, světle šedou.

Roční období dají barvám prim

Kromě stylu svatby berte v potaz také roční období, kdy je svatba plánovaná. Zvláště to platí pro svatby konané pod širým nebem. Zima vybízí k výběru studených tónů, letní měsíce si žádají hravé barvy.

Vsaďte na vlastní cit

Více než na módní trendy posledních měsíců vsaďte raději na vlastní vkus a preference. S výběrem vhodných svatebních doplňků vám pomůžeme na našem internetovém obchodě Gregorevent. Specializujeme se na půjčení svatebních dekorací, zajišťujeme výzdobu na klíč a poradíme se svatební výzdobou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno