Při zakoupení nových elektrospotřebičů je nutné provést revize. Elektroobchody se revizemi nezabývají, můžete si však pozvat specializovaného revizního technika, který přesně ví, jak se postarat o vaše bezpečí a spotřebič správně zapojí i zkontroluje.

Nejedná se však jen o domácnost

Snad ještě více důležité, než revize elektro v domácnostech, jsou revize elektrospotřebičů v pracovních a veřejných prostorech. Mezi veřejně dostupné prostory nebo administrativní místnosti patří:

  • Kanceláře
  • školní jídelny
  • bary
  • restaurace

Tyto prostory podléhají zákonné lhůtě, v níž se musí provádět revize elektroinstalace a elektrorozvodů pravidelně. Většinou se jedná o lhůtu provádění revize elektro jednou za dvanáct až dvacet čtyři měsíců.

Revize je nutná při prvním uvedení do provozu

Samotné elektroinstalace a elektrorozvody musí mít také svou platnou revizi od speciálního technika po rekonstrukci nebo po novém uvedení do provozu. To proto, aby bylo vše zajištěné k naprosté bezpečnosti zaměstnanců nebo rodiny v domácnosti.

Nezapomeňte ani na revize hromosvodů

Při úderu blesku do budovy se mohou lidé v blízkosti ocitnout ve velkém nebezpečí. Hlavně proto je velmi důležité nezapomenout na revize hromosvodů. Hromosvody jsou nejlepším zabezpečením nejen lidského zdraví, ale také samotných budov a elektroinstalace v budovách. U většiny objektů by měla být pravidelná kontrola revizním technikem prováděna alespoň jednou za čtyři roky.

Pokud ale máte podezření na poškození hromosvodu nebo do vašeho domu blesk skutečně udeřil, pak je nutné zavolat revizního technika, aby vše řádně zkontroloval. To samé platí i u ostatních elektrospotřebičů.

Vše nechte zkontrolovat hlavně kvůli vaší bezpečnosti a zdraví vaší rodiny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno