Peněženka je pro každou dámu nepostradatelnou součástí jejího outfitu. Už dávno to totiž není jen pouzdro na přenášení peněz. Čím dál více roste také její estetický význam. Stává se až módním doplňkem.

To, jakou peněženku ze své kabelky vytáhnete, o vás totiž může hodně vypovídat. Jaký máte vkus, jestli umíte sladit své doplňky, nebo je vám to, jak vaše peněženka vypadá, úplně jedno. Jak ale takovou správnou dámskou peněženku vybrat?

Kůže vévodí ostatním materiálům

O kůži jste už určitě slyšely jako o nadčasovém materiálu. Od časů, kdy se z kůže začaly vyrábět jak praktické předměty, tak módní doplňky, ještě nenastala chvíle, kdy by tzv. vyšla z módy. Dámské kožené peněženky budou vypadat vždycky dobře.

S koženou peněženkou si můžete být jisté, že vám vydrží opravdu dlouho, a to i při velmi intenzivním používání. Výrazně tomu přispívá vysoká mechanická odolnost. Peněženky z kůže se netrhají, neopotřebovávají. Když budete peněženku nosit například v kabelce s klíči a dalšími předměty, nemusíte mí starost, že se vám peněženka oloupe či poškrábe.

Kůže je velmi příjemná na dotyk, má i svoji specifickou vůni. Čas na ni paradoxně působí pozitivně. Stárnutím se kůže na peněženkách neničí, naopak získává zajímavou patinu. Pokud se o svoji koženou peněženku budete řádně starat, podobně jako například o kožené boty či koženou bundu, můžete její životnost počítat v desítkách let. Stačí ji jen jednou za pár měsíců namazat něčím mastným, klidně krémem na své kožené boty.

Peněženka je právoplatný módní doplněk

Při vybírání peněženky o ní neuvažujte jen jako o vaku na své peníze. Svým vzhledem totiž dotváří váš outfit. Pokud ráda střídáte barvy a typy oblečení, pořiďte si i více peněženek. Dámské peněženky kůže se hodí k jakémukoliv outfitu, stačí tak jen přizpůsobit jejich barvu.

Nejvíce se nosí peněženky z černé a hnědé kůže. Jsou sice poměrně konzervativní, zato však velmi elegantní. Snadno se kombinují s ostatními doplňky, jsou totiž poměrně univerzální. Odvážnější cestu pak představují sytě červené, hořčicové či pestrobarevné peněženky. S nimi svůj celkový outfit perfektně pozvednete a odlehčíte. Odstínů, vzorů a barevných kombinací dnes najdete takové množství, že vybrat si mezi nimi svoji oblíbenou není žádný problém. Sladit peněženku můžete například s kabelkou, páskem nebo botami.

Obrovskou, nebo spíš menší?

Jak velikou peněženku si pořídit? Odpověď na tuto ne zrovna jednoduchou otázku velmi souvisí s tím, jak s peněženkou běžně fungujete. Kde ji nejčastěji nosíte? Pokud máte všechny své kabelky dostatečně prostorné a peněženku nosíte výhradně v nich, můžete se rozšoupnout a sáhnout i po těch největších peněženkách. Když naopak rády nosíte peněženku v zadní kapse džínů, už jste s velikostí trochu omezené.

Ujasněte si také, co ve své nové peněžence chcete nosit. Jestli je vaše současná peněženka přeplněná věrnostními kartami, sem tam v ní zapomenete štos účtenek a mince se vám tam hromadí ve velkém, rozhodně sáhněte po velké. Pokud si vystačíte s platební kartou a pár bankovkami, máte možnost si vybrat i z těch menších. Ty jsou sice kompaktnější, máte v nich však menší přehled.

Kromě velikosti přemýšlejte i o vnitřním členění, řekněte si, kolik různých přihrádek skutečně v peněžence potřebujete. Důležitou roli hraje i váha. Možná, že se vám nebude chtít nosit s peněženkou, která se nejen podobně velká, ale i stejně těžká jako celá vaše kabelka.

Přezku, zip, magnet?

Zohledňujte i způsob zapínání peněženky. Zde záleží hlavně na tom, co se vám líbí, na praktičnost zapínání ale nezapomínejte. Peněženka sice může mít nádhernou velkou přezku, pokud však jejím otevíráním pokaždé strávíte několik vteřin, brzy se vám to znelíbí. Zip, a především cvočky a klipy patří k rychlejším metodám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno