Rok co rok přemýšlíme o tom, jak dosáhnout úspornějšího provozu domácnosti a snížit tak výdaje na její provoz. Často volíme řešení, jako je úsporných žárovek, pořízení spotřebičů s nejlepšími energetickými hodnoceními a také se snažíme minimálně topit. Dnes se ale zaměříme na možnost, která je velmi efektivní a přitom levná a týká se nejnákladnější položky provozu domácnosti – vytápění. Nesnažte se topit méně a ušetřit peníze na úkor komfortu. Snažte se o to, aby vytápění vašeho interiéru bylo co nejefektivnější.

 

Tepelná izolace je to, co dům potřebuje

Izolovat dům je jistě správným řešením, ale vše se musí nejprve dobře promyslet. Žádná nepromyšlená řešení Často se můžeme setkat s doporučeními, jako jsou zateplení fasády, výměna oken nebo instalace úspornějších kotlů. Všechny tyto varianty znamenají pro domácnost investici několika set tisíc korun, jejíž návratnost je v nedohlednu. Jen zřídka se setkáte s doporučením na tepelnou izolaci stropu, ačkoliv se jedná o nejúčinnější způsob omezení spotřeby energie. Tato metoda je investičně nenáročná, ale při správném provedení může ušetřit až 30% ze stávajících výdajů za vytápění.

Základem je fyzika a fakt, že teplý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. Když narazí na strop, hledá skulinku, kudy ven. Až třetina tepla bez užitku stropem. Když zateplíme strop, teplo nemá kudy uniknout.

sock-999052_640

Systém MAGMARELAX® je správný způsob!

Za nejefektivnější metodu současnosti je považováno zateplení pomocí foukané minerální izolace. Foukaná minerální vata MAGMARELAX® je přímo vyvinuta na zateplení dutých míst a volných ploch v konstrukcích budov. Výrobní surovinou je přírodní čedič. Izolační materiál je vyráběn roztavením horniny a vytažením velmi tenkých vláken. Skvěle tepelně izoluje, nehoří a nesléhá, odpuzuje vodu, izoluje proti hluku a odolává hmyzu, plísním i hlodavcům. Bez hluku, s minimální prašností a klidně za plného provozu objektu. A návratnost financí investovaných do tohoto zateplení je nejdéle 5 let.

Izolace vhodná pro všechny druhy střech
Některé druhy střešních konstrukcí jsou pro zateplení velmi složité. Je třeba minimálně zasahovat do konstrukce a zároveň zajistit dostatečnou vrstvu izolace i v nepřístupných místech. Mezi složitější konstrukce se řadí například vazníkové střechy. Jestliže bude pro zateplování využita foukaná minerální vlna MAGMARELAX®, může být i takto složitá střecha zateplena během několika hodin práce.

Dalším oříškem může být pultová střecha. Před zateplením je třeba vytvořit do ní vstupní otvor. Jedná se o osazení vikýře a tím zajištění revizního vstupu do prostoru střechy. Pokud si majitel toto zajistí, jednak se může kdykoli zateplit dům a vyřešit tak své tepelné ztráty, ale navíc může v prostoru provést opravy nebo kontroly a zásahy, se kterými by byl bez možnosti vstupu problém. Třeba uhnízdění ptactva, vos, sršňů a podobně.

Na nic nečekejte

Neváhejte a ještě dnes vyplňte nezávazný poptávkový formulář a získejte slevu 20% na jedničkovou minerální izolaci MAGMARELAX a 15letou záruku.

Více se informujte na www.mojeizolace.cz  nebo na telefonu 800 100 533.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno