Pryč jsou časy, kdy jsme muziku poslouchali walkmanem nebo discmanem a jedinou možností, jak měnit pořadí skladeb, bylo přetáčení nebo přeskakování. Dnes hudbu posloucháme hlavně z mobilu a i hudební přehrávače nám nabízejí nespočet různých funkcí. Neodmyslitelným standardem je možnost náhodného výběru, opakování či řazení skladeb podle alb nebo interpretů. Pokud ale patříte mezi ty, kteří sluchátka téměř nevyndávají z uší, určitě byste měli vyzkoušet aplikace, které vám nabídnou ještě mnohem víc. Vybrané z nich vám rádi představíme.

První aplikací, která nás zaujala, je Spotify Music. Nejedná se o klasický přehrávač, ale vlastně streamovací službu. Za tu jednou zaplatíte 170 korun a už můžete donekonečna stahovat hudbu z databáze hudebního katalogu, vytvářet si své playlisty a statistiky nebo stahovat playlisty, které si vytvořili vaši kamarádi. Aplikace vám také umí nabídnout playlisty přímo podle vaší momentální nálady a funkce Spotify Connect vám zase umožní přehrávání z jiných zařízení. Výhody jsou tedy jasné – nepotřebujete stahovat muziku po kouskách z různých serverů nebo ji přetahovat mezi zařízeními, získáte písničky ve vyšší kvalitě a navíc si je vychutnáte bez reklam. Přednosti této aplikace už vyzkoušelo přes deset milionů uživatelů.

Dalším oblíbeným přehrávačem je Poweramp Music Player. Ten zvládne přehrát všelijaké formáty (mp3, mp4/m4a, ogg, wma*, flac, wav, ape, wv, tta, mpc, aiff…), má desetipásmový ekvalizér a čtyři typy widgetů s nastavitelnými styly. Díky němu si tedy můžete dopřát mimořádně kvalitní poslech hudby s nastavením přímo podle vašeho gusta. Navíc podporuje texty písniček, což hlavně u zahraničních interpretů určitě oceníte. (Ne)posledním bonusem je to, že jej můžete propojit s chytrými hodinkami Sony SmartWatch2 a ovládat tak hudbu přímo ze svého zápěstí! Vyzkoušet Poweramp Music Player můžete ve free verzi, která je k dispozici ny 15 dní – další používání umožní odemykací klíč za 42 Kč.

spotify-newlook-iphone-artist-outdoor

Byla by škoda nezmínit zde klasiku, kterou je Google Play. „Tento přehrávač je dnes již téměř samozřejmou součástí palubní výbavy systému Android a používá ho přes půl miliardy uživatelů. Díky integraci s Google máte přes cloud přístup ke své hudbě kdykoliv a odkudkoliv,“ říká manažerka komunikace a značky LAMA mobile Veronika Kliská. Google Play vás také umí upozornit na hudbu, která by se vám mohla líbit podle vašeho předchozího poslechu. Možná díky němu tedy poznáte hudbu, ke které byste se jinak ani nedostali. A když si ji zakoupíte, můžete ji pak rovnou sdílet se svými přáteli přes Google+.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno