Rozhodli jste se pro novostavbu a nevíte, v jakém stylu ji zařídit? Vyberte si podle svých preferencí nebo podle posledních módních trendů. Velké oblibě se těší minimalismus a inspirace ze skandinávských zemí. Jak by měl vypadat váš vysněný dům?

Rozpočet na zařízení

Nejdříve se zajímejte o financování bydlení, a to včetně finálního zařízení novostavby. Sami se rozhodněte, zda si necháte postavit dům na klíč nebo jen hrubou stavbu a zbytek budete řešit svépomocí. Při zařizování bydlení si pořizujte spotřebiče, které mají energetickou třídu A, případně vyšší, výrazně tím ušetříte. Snažte se v novém domě nemít zbytečnosti a předměty, které budou jen zbytečné lapače prachu. Zařiďte své bydlení tak, aby bylo svěží, moderní a hlavně praktické.

Co si můžete vyrobit

Pokud vás baví řemesla, výrazně ušetříte na nábytku, například komodu, stůl nebo třeba poličky si dovedete i vyrobit sami. To stejné platí o dekoracích, nekupujte zbytečnosti a podívejte se, jakým věcem můžete dát nový život. Vlastníte šicí stroj? Ušijte si ubrus, přehozy, polštáře nebo závěsy.

Jak na útulné bydlení

Jednou z nejdůležitějších vlastností vašeho vysněného domu je útulnost. Tu podpoříte intimním osvětlením, fotkami například na krbové římse, měkkými a pohodlnými polštářky, případně přehozy. Nezapomeňte na živé květiny, případně se zajímejte o bydlení podle feng-shui.

Proč minimalismus

Už při samotném projektování a návrhu individuálního domu se zajímejte o výhody minimalismu. Díky němu získáte čisté linie stavby, dostatečný prostor a otevřené i svěží bydlení. I v katalogových domech můžete vidět oblíbené propojení kuchyně a obývacího pokoje, velkou výhodou je vstup na terasu, právě z těchto místností.

Moderní bydlení

Při zařizování svého bydlení využijte moderních technologií. Ať už se jedná přímo o koupi stavebního materiálu nebo o vybavení samotného domu. Zjednodušte si práci se spotřebiči pomocí dálkových ovladačů, spínačů světel, případně využijte úsporu energie, pomocí tepelných čerpadel, rekuperace a například i fotovoltaiky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno