Ačkoli do Vánoc zbývají ještě dva měsíce, spousta svědomitých hospodyněk začne s pečením vánočního cukroví o něco dříve, aby si ušetřily nepříjemný vánoční shon a chaos, který tyto nejkrásnější svátky v roce doprovází. Nádherně křehké, neuvěřitelně nadýchané a dozlatova upečené cukroví je vytouženým snem nejedné ženy. Ovšem ačkoli na pečení nic tak složitého není, ne každé se tohoto vysněného cíle podaří dosáhnout. Na vině nejsou ani jejich šikovné ruce, ani špatně zvolené ingredience. Největším nepřítelem a kuchyňským šotkem, který zkazí i to nejlehčí pečení, jsou špatní pomocníci v podobě výbavy na pečení. Přiznejte si – nemáte i vy doma dvacetiletou výbavu, od které každoročně čekáte zázraky? Co byste měla mít?
Pochválen buď silikon!

Nejedné kuchařce významným způsobem pomohly výrobky zhotovené ze silikonu. V dnešní době se z tohoto materiálu vyrábí silikonové formy, podložky a pořídit si můžete i silikonový váleček na těsto. Pořídíte-li si silikonovou výbavu, brzy zjistíte, kolik výhod vám dokáže nabídnout. K největším přednostem silikonu patří jeho lehkost, což určitě samy poznáte a uvidíte, jak skvěle se s ním pracuje a o snadném skladování ani není třeba mluvit. Plánujete-li začít s pečením vánočního cukroví s předstihem, dejte silikonovým pomocníkům šanci ukázat vám, co všechno umí!

1

Dřevěným válečkům odzvonilo!

Dřevěné válečky byly nedílnou součástí kuchyní našich babiček i maminek. Možná i vy ještě jeden takový doma máte. Ovšem moderní doba pokročila a dřevěné válečky začínají být na ústupu. Místo nich je stále oblíbenější a čím dál více používanější váleček na těsto ze silikonu. Je k dostání v několika pestrých barvách, takže může skvělým způsobem oživit vaší kuchyň, navíc vám výborně padne do ruky a válení těsta bude s tímto válečkem radost! Jde to opravdu snadno.

2

Vážím, vážíš, vážíme!

Aby se pečení cukroví vydařilo, je důležité dodržovat určené dávky surovin. Kuchyňské váhy jsou proto nepostradatelnou součástí každé kuchyně. Bez nich pečení zkrátka není pečení. Odhadovat množství se při pečení vždycky nemusí vyplatit.

3

Hledáte inspiraci na nové recepty? V tomto článku je jich hned několik.

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno