Děvčátka kopírují své maminky. Nejlépe se cítí v jejich blízkosti, s panenkou v náručí nebo s hrncem a vařečkou v kuchyni. Genetické vlohy, které je k ženské úloze odpradávna povědomě předurčují, se nedají ničím zlomit. Už je to tak, holčičky chtějí chovat a vařit.

Ani doba emancipace to nezměnila. Malá děvčátka od narození inklinují k dívčím hrám, které jsou specifické skrze péči o ostatní. Patří mezi ně i starost o žaludky ostatních, tedy napodobování vaření. Jen chvíli se malé kuchařky spokojí s reálným nádobím vypůjčeným od maminky. To je ale za chvíli omrzí a chtějí mít vlastní prostor, herní koutek k vaření.

 

Už žádné obouchané hrnce a rozbité talíře

Uspokojit jejich přání dokáže velká multifunkční kuchyňka. Tvoří je sporák s hořáky, deska na krájení, police, kohoutek s vodou, trouba a lednice s otevíracími dveřmi, digestoř se světly a zvuky a jiné segmenty, které jsou součástí mini kuchyně, v níž lze zažít reálné zážitky. Kuchyňka umí napodobovat všechny zvuky vaření, dokáže z ní unikat pára, která je ale jen „jako“ a své majitelce ve skutečnosti nijak neublíží (neopaří ji).

Kompletní kuchyňská sada navíc obsahuje herní dílky hrnců, šálků, džbánů, talířů, příborů a imitace potravin, které dají ucelené hře teprve pořádné kouzlo. Maminky a tatínkové nebudou stačit ochutnávat všechny laskominky, které jim jejich dceruška stihne připravit a naservírovat.  Kuchyňka je vyrobena z trvanlivého plastu a svým designem a složením podněcuje nejen představivost, ale i manuální zručnost.

Provoz herní sady je napájen 8 tužkovými bateriemi. Pracovní deska je zakotvena ve výšce 46 centimetrů, takže se plně hodí pro dívky od tří let věku. Kuchyňka váží pouhé čtyři kilogramy, proto je lehce přemístitelná a díky svým rozměrům nezabere ani moc místa.

Stát se malou kuchařkou je vděčné poslání. Děvčátka chytnou svou příležitost za pačesy, navlečou se do zástěrek a  maminky budou rády, že si jejich dcery pohrají a dobře se přitom baví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno