Je vám doma, nebo na pracovišti horko? Investujte do výkonné klimatizační jednotky! Možností chlazení vnitřních prostor existuje několik. Méně a více výkonných, a tím pádem účinných.

Výběr konkrétní chladící jednotky je v podstatě závislý na stupni ochlazení, jehož chcete dosáhnout. Čím by jinými slovy měl být vyšší rozdíl mezi vnitřní a vnější teplotou, tím by vámi zvolená jednotka měla disponovat vyšším výkonem. Jaké existují možnosti?

Zaměřeno na ventilátory

Cenově nejdostupnější jsou ventilátory neboli větráky, ať již stojací, stolní, stojanový, stropní, nebo podlahové. Pokročilé modely bývají vybaveny několika rychlostmi, nastavit můžete jejich otáčení a mnohdy i sklon. Proudění větru nikdy nenastavujte přímo proti hlavě, mohly by vás potrápit nepříjemné bolesti hlavy!

Ochlazovač není mobilní klimatizace

Dalším spotřebičem sloužícím k ochlazení vzduchu jsou ochlazovače vzduchu. Tyto přístroje nezaměňujte s dražšími mobilními klimatizacemi, byť se jim na pohled podobají. Princip jejich fungování však je diametrálně rozdílný. Zatímco ochlazovač k ochlazení používá vodu, u klimatizace se jedná o plyn. Rozdílný je pak samozřejmě samotný výsledek chlazení. Ochlazovače v prostorách spíše než sníží teplotu, zvýší jejich vlhkost, což na druhé straně v extrémně suchých prostorách může být ku prospěchu. Do prostor s dostatečnou či přímo vyšší vlhkostí je každopádně vhodnější klimatizace.

Mobilní a vestavěná

Pokud se spokojíte s ochlazením v řádech jednotek stupňů, vystačíte si s klimatizací mobilní, kterou navíc budete moci bez problémů přemisťovat. Je-li však v hledáčku vašeho zájmu výrazné ochlazení místnosti, nezbyde vám nic jiného než investovat do klimatizace vestavěné, ať již okenní či nástěnné.

Okenní nebo nástěnná?

Moderní řešení klimatizace zahrnuje jednotky skládající se ze dvou částí – vnitřní a vnější. Vnitřní klimatizační jednotka je umístěna v pokoji či kanceláři, odkud je propojena s vnější klimatizační jednotkou. Okenní klimatizace se instalují do otvoru přímo nad oknem, nejsou náročné na údržbu a ovládání se buď dálkově, či manuálně. Do moderních interiérů se však častěji instalují klimatizace nástěnné. Jsou nejméně hlučné a dobře vypadají i z estetického hlediska. Některé modely se navíc obejdou i bez vnější jednotky, samy se čistí, prostory odvlhčí, přefiltrují a zionizují.

Už víte, jakému modelu dáte přednost?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno