Tytam jsou doby, kdy ženy a muži nosili jedny spodní kalhoty celý týden, pak je vyprali v lesním potoce, vybělili na slunci a vyžehlili železnou žehličkou, která byla nahřívána na kamnech. Že se jedná o vtip? Ale kdeže! Doba hold bývala taková. Náročná a každý, dnes pro nás již drobný, úkon, jako třeba vyprat prádlo, znamenal pro naše předky mnohem více práce.

Jak často si kupujete spodní prádlo sami pro sebe?

Je však zajímavé se zamyslet, jak přirozené pro ně bylo pečovat o kusy oblečení, bělit je, opravovat a udržovat funkční.

,,Byla jiná doba, finančně náročná, materiály byly kvalitnější…“ To jsou časté argumenty lidí, kteří jsou zvyklí neinvestovat do nového spodního prádla. Přitom je to věc, která nás úzce obklopuje celý den a mnohdy i noc.

Mnoho z nás zase neváhá utrácet za kvalitní kousky pro jiné k narozeninám, ale sami si tu radost, pohodlí a kvalitu nedopřejeme. Proč? Nakonec stejně zjistíme, že z našeho šuplíku nosíme pouze tak deset kusů trenýrek, slipů či podprsenek a kalhotek, a ty ostatní nám nevyhovují, či jsou nějak poškozené.

Udělejte vítr ve spodním prádle a dejte si předsevzetí! Mrkněte třeba na e-shop či navštivte dobrou kamennou prodejnu a zainvestujte. Zkontrolujte si složení materiálů, kvalitu ušití a spíše, než po módních výstřelcích sáhněte po univerzálních decentních kouscích.

A jak s ním nakládat dál?

Dle složení materiálu se doporučuje spodní prádlo prát zvlášť od ostatních kusů oblečení na co nejjemnější program a teplotu do 40 stupňů. Koupit si můžete namísto bělícího pracího prášku speciální přípravky na jemné prádlo na bázi mýdla.

Krajkové kalhotky a podprsenky vždy vložte do síťového obalu, aby se jemná látka při praní neponičila, a aby spony z podprsenky nepoškodily ostatní kousky v pračce.

Sušte namísto sušiček raději přirozenou cestou na šňůře venku či sušáku.

Žehlení volte podle etiket a doporučení výrobců. Bavlně tento proces jen prospěje, protože dojte k uzavření vláken, ničení bakterií a navrácení původního tvaru.

Nakonec spodní prádlo pěkně poskládejte a dopřejte mu speciální místo v zásuvce či košíčku s kytičkou levandule pro dámy, či vanilkou pro pány.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno