Buďte kreativní a vyrobte pro své blízké opravdu neotřelé vánoční dárky!
Nejsou dárky kupované v běžné obchodní síti trochu prvoplánovité? A tedy i nudné? Všechny ty nechtěné ponožky, košile a bačkory, které většinou po rozbalení končí vzadu ve skříni. S dárkem byste měli darovat i kus sebe sama. Takový dárek je jedině ten vlastnoručně vyrobený.

Malujte, šijte, pleťte a háčkujte!

Umíte malovat? Tak svým blízkým něco namalujte. Tedy na skutečné malířské plátno. Umíte šít? Tak svým blízkým ušijte nějaký originální kousek. Nebo upleťte či uháčkujte. Ruční práce se dnes cení! Možností ovšem je mnohem víc!

Inspirujte se!

Spoustu inspirace najdete například na e-shopu svicky.net, který svým zákazníkům již dvě dekády přináší kreativní potřeby všeho druhu. Komponenty pro výrobu svíček, mýdel stejně jako aromata a esenciální oleje do nich. Začátečníkům jsou přímo určeny ucelené soupravy těchto komponent. S nimi výrobu vlastních svíček a mýdel zvládnete raz dva.

Jak vyrobit mýdlo a svíčku?

Například souprava pro výrobu mýdel obsahuje mýdlovou hmotu, barvu, aroma, formičky i kastrůlek. A její součástí je dokonce i kniha s podrobným návodem, jak mýdlo vyrobit. Podobně vybavená je i souprava pro výrobu svíček. Ta zase obsahuje hotovou svíčkovou směs, knot, koncentrované barvivo, aroma a polykarbonátovou formu. A samozřejmě také knihu s podrobným návodem na výrobu svíčky.

Kvalitní esenciální oleje

I tyto soupravy ovšem můžete obohatit. Pokud třeba nejste spokojení s aromatem, můžete ho samozřejmě vyměnit za jiné. Nejkvalitnější jsou esenciální oleje, neboli silice. To jsou chemicky neupravované výtažky z rostlin. Ovšem se silnější vůní, než jakou mají samotné rostliny. A tedy i s vyšším množstvím účinných látek. Mýdlo či svíčka s příměsí kvalitního esenciálního oleje tudíž mohou být i zdraví prospěšné.

Korálkování

Náročná není ani výroba vlastního šperku. K němu vám dopomůže řada technik, z nichž zmiňme korálkování a drátkování. Snadnou cestu představují jednotlivé korálky navlékané na pevné lanko. V nabídce e-shopu svicky.net najdete rokajl korálky, perly, ohňovky a mačkané korále.

Druhy korálků

Rokajl korálky, to v podstatě jsou malé perličky. Kuličkám různých velikostí a barev se ve světě kreativního tvoření říká perly. Ty s vybroušenými hranami do různých tvarů, to jsou zase ohňovky. Mačkané korále pak jsou ty mačkané do různých tvarů. Kombinací různých korálků, jejich velikostí a barev může vzniknout originální šperk.

Drátkování

Náročné není ani drátkování, další kreativní technika pracující v podstatě s několika drátky a k tomu určujícími kleštičkami. Výsledkem může být opět originální šperk stejně jako zajímavý dekorační předmět.

Vyrobte si vlastní zrcadlo

Na serveru svicky.net ale najdete i spoustu dalších návodů na výrobu spousty dekoračních předmětů. Vitráží, orgonitu, obrázků, a dokonce i originálního zrcadla s hodinami. Popřípadě své staré zrcadlo můžete obléci do nového hávu, tedy ho originálně ozdobit.

Originální zápisník

Zajímavou technikou je také fusing, tedy spékané sklo. Ta se ale neobejde bez alespoň malé keramické pece. Těžká však není ani výroba desek ke kroužkovému zápisníku, popřípadě jeho zadní strana. Proč vynakládat vysoké částky za drahé kožené zápisníky, když si je můžete sami vyrobit. Nebo je opět darovat někomu z blízkých.

Figurky z umělého kamene

Nekonečný zdroj kreativní zábavy představuje i umělý kámen. Z něho se zase krásně a snadno vyrábějí různé figurky a zvířátka. Veškeré plnivo, pojivo i formičky opět najdete na serveru svicky.net. Který je vlastně takovou inovovanou kreativní kuchařkou. Nejenže poradí, jak na to, ale dokonce vás zásobí nezbytnými ingrediencemi. Zbytek už bude na vás.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno