Voda je základem všeho živého a dlouho bez ní nevydrží ani lidé, ani zvířata. Zatímco s jídlem si nemusíme lámat hlavu i několik týdnů a přežijeme, bez vody náš organismus selže během několika dní.

Důležitý pitný režim

Vodu do těla dostáváme nejen pitím, ale také konzumací různých potravin. Přesto však právě pitný režim je nejdůležitější, abychom se vyhnuli dehydrataci a riziku zdravotních problémů. Při nedostatku vody v těle dochází k zahuštění tělních tekutin, snížení tlaku a omezení zásobování kyslíkem. Zhoršuje se schopnost regenerace, objevují se bolesti hlavy, závratě, křeče i únava. Obranný mechanismus těla nás na nedostatečný pitný režim upozorní žízní, přesto bychom však na něj měli myslet ještě před pocitem žízně. Voda nám v civilizovaných zemích teče z kohoutku a nemusíme ji nijak složitě hledat, přesto se jí často kvůli chuti vyhneme a raději se napijeme slazené limonády nebo džusu. Vodní filtr umí chuť vody zlepšit a navíc ji zbavit škodlivých nečistot a také chloru, pesticidů, antibiotik a mnoha dalších látek, které do ní nepatří. Dobrá voda, která látek, které do ní nepatří, jako jsou chlor, pesticidy, antibiotika a mnoho dalších.

Opravdu čistá voda

V běžné domácnosti máme k dispozici jen otočením kohoutku pitnou vodu, přesto má filtrovaná voda lepší chuť a je pro nás organismus zdravější, vhodná je i pro děti od půl roku věku. Každého už jist napadlo, zda čističky zvládnou odstranit z vody opravdu všechny škodlivé látky a nečistoty, když víme, že ji používáme i na mytí nádobí nebo praní prádla. Proto jsou stále oblíbenější vodní filtry, které upraví chuť vody, zbaví ji nečistot a zároveň zachovají ty látky, které jsou pro naše zdraví prospěšné, jako jsou zinek, jód nebo vápník. Na kohoutky můžete umístit průtokové filtry a mít tak při každém použití vodovodu hned přefiltrovanou vodu, na dovolené nebo třeba v kanceláři pak využijete nádobový filtr. Ten umí za několik málo minut přefiltrovat vodu v konvici a můžeme tak mít kvalitní a chuťově výbornou vodu kdykoli po ruce, v práci, na návštěvě nebo třeba i na horské chatě.

Myslet na soje zdraví znamená také se zajímat o to, co svému tělu dáváme. Ke zdravému životnímu stylu patří i kvalitní voda a dodržování pitného režimu, aby náš organismus fungoval tak, jak má. Vodní filtry vám dají jistotu, že voda, kterou pijete, je zdraví prospěšná a zbavená všech škodlivin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno