Tvrdá nebo měkká

Při výběru je důležité zaměřit se na několik věcí. První a asi nejdůležitější je tvrdost matrace. Existuje celá řada tuhostí, od velmi měkké až po extrémně tvrdou matraci.  Musíte také vzít v potaz, v jaké poloze obvykle spíte. Lidé, co spí na zádech, obvykle budou volit matraci tvrdou, ti, co usínají na boku, pravděpodobně měkčí, kvůli zaboření ramene. Ideální je matraci vyzkoušet, abyste nevybrali špatně. Příliš měkká by vám totiž mohla způsobit problémy s bederní páteří, naopak spaním na příliš tvrdé byste si moc neodpočinuli.

Pokud se nemůžete rozhodnout, spousta matrací je dnes oboustranná, tak že si můžete vybrat měkčí či tvrdší stranu, podle toho, která vám bude více vyhovovat.

 

Typy matrací

Existuje velké množství různých typů matrací, záleží jen na vás, která vám bude nejvíce pohodlná.

Pružinové matrace – jsou velmi kvalitní a nespornou výhodou je dlouhá životnost, pokud si zvolíte matraci z opravdu z kvalitních materiálů. Jsou také velmi dobře vzdušné. Nevýhodou je, že je nelze použít na polohovatelný rošt.

Pěnové matrace – matrace z líné, studené nebo BIO pěny jsou velmi populární a to především proto, že jsou lehké.  Líná pěna mění tuhost podle váhy vašeho těla a dokonale ho kopíruje, studená pěna je prodyšná, a bio pěna je svou výrobou šetrná k přírodě. Opět tu platí, že životnost se odvíjí od použitých materiálů a opravdu kvalitní matrace vám vydrží dlouho.

Latexové matrace – podpírají perfektně tělo, jsou prodyšné a antibakteriální. Nevýhodou je, že jsou cenově výrazně náročnější vzhledem k technologii získávání a zpracování přírodního latexu. Alternativou jsou paměťové matrace, které jsou levnější, ale vlastnostmi latexové matraci velmi podobné.

tr_amalka

Výběr matrace u dětí

Výběr kvalitní matrace je především důležitý u dětí, protože nejen, že potřebují kvalitní odpočinek a spánek, ale navíc rostou a vyvíjí se. Nejvhodnější je dětská matrace bez anatomických zón a se střední, spíše vyšší tuhostí, ta poskytne ideální podporu pro tělo vašeho dítěte.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv matraci, vždy si ji pečlivě vyzkoušejte. Také nedoporučujeme se při výběru řídit hlavně cenou, ale zajděte si ke specializovaným prodejcům nebo do centra zdravého spánku. Určitě vám rádi poradí a pomohou, abyste si konečně mohli užít zdravý a kvalitní spánek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno