Chcete se rychle zlepšit ve střelbě? V tom případě pro vás skvělou volbu symbolizuje kolimátor. Pokud v jeho výběru trochu tápete, přečtěte si tento článek a zjistěte, jaké parametry jsou rozhodující.

 

Holosun nabízí řadu CLASSIC a ELITE

Nabídka kolimátorů se neustále rozrůstá a není divu. Značka Holosun přitom nabízí dvě základní řady – CLASSIC a ELITE. Zatímco modely z řady Holosun CLASSIC jsou zhotoveny z hliníku 6061 T6, řada ELITE vsází na kvalitnější hliník 6061 T6 nebo 7075 T5 a ty nejlepší modely jsou dokonce vyrobeny z titanu.

Kolimátory z řady CLASSIC jsou osazeny červenou LED diodou a jsou určeny bez rozdílu pro všechny. Oproti tomu kolimátory z řady ELITE jsou osazovány zelenou LED diodou a ty nejnovější dokonce zlatou diodou.

 

Je barva LED diody rozhodující?

Možná si pokládáte otázku, zda je opravdu důležité rozhodovat se podle barvy LED diody. Odpověď zní ano. Červená barva totiž může být za určitých okolností špatně viditelná, a to zejména na velmi světlých místech (typicky na sněhu nebo při velmi ostrém slunci). Pokud v takových podmínkách střílíte, je vhodnější pořídit kolimátor se zelenou LED diodou. Novinku na trhu přitom symbolizuje zlatá barva, která je pro lidské oko velmi příjemná a viditelná prakticky na každém povrchu.

 

Jaký typ kolimátoru zvolit?

Další rozhodnutí se týká samotného typu kolimátoru. Na trhu najdete velké tubusové modely, micro kolimátory a také otevřené kolimátory, které se liší možností svého použití.

V případě, že pořizujete kolimátor na zbraň AK-47, SA58 nebo AK74, je ideální zvolit variantu s co nejnižší montáží. V takovém případě jste při výběru omezeni prakticky pouze na micro a otevřené kolimátory. To samé přitom platí u loveckých zbraní. A u zbraní typu AR-15 nejste prakticky nijak omezeni a můžete vybírat z celé nabídky kolimátorů Holosun.

Při výběru samozřejmě nezapomínejte zohlednit i maximální částku, kterou jste ochotni za kolimátor utratit. K dostání jsou totiž jak modely za 5 000 Kč, tak i ty nejlepší, které se pohybují kolem 12 000 Kč.

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno