Ani pod sebehezčím povlečením se nemusí příjemně usínat. Hlavní roli hraje jeho kvalita. Je pravda, že každý nemá choulostivou pokožku a nevadí mu levné polyesterové ložní prádlo. Jenže to je jen pár lidí z milionu.

Při výběru povlečení není radno se orientovat jen podle designu. Prodejci nabízejí nepřeberné množství produktů, ale někdy, aby se v tom čert vyznal. Staří přehlédnout druh materiálu, hustotu vlákna anebo gramáž povlečení a je oheň na střeše.

Přírodní materiály vedou

Pokud se rozhodnete pro luxusní lůžkoviny z přírodního materiálu, vsadíte na jistotu. V tomto případě se nemůže stát, že byste byli nespokojení. Bavlněné ložní prádlo vás v zimních dnech krásně zahřeje a naopak v parném období ochladí. Tento materiál dokáže doslova odsávat při spánku pot, a proto je jako stvořený pro hodně potící se jedince. To však není jeho jediná výhoda. Bavlna je příjemná na omak, pokaždé vás doslova pohladí. Nekouše, na tělo se nelepí a umí zahřát.

Bavlněné povlečení může mít hned několik verzí. Záleží na jejich textuře. K nejoblíbenějším patří hladké, krepové, flanelové a saténové bavlněné lůžkoviny. Když si o nich zjistíte více, přijdete na to, které z nich je pro vás nejlepší.

Klasika nezklame

Nejpopulárnější je bez pochyby hladké bavlněné ložní prádlo. Není divu, pyšní se dokonalými izolačními vlastnostmi a lze ho používat kdykoliv během roku. Ať je léto, nebo zima, luxusní povlečení z hladké bavlny uspěje. Tento typ lůžkovin se pere většinou na čtyřicítku anebo šedesátku, vždy je nutné řídit se pokyny výrobce. Je možné ho sušit v sušičce a žehlit. Díky tomu se zbavíte nechtěných bacilů. Zamilovali si ho lidé s choulostivou pokožkou, alergici a vyhovuje náročným požadavkům starostlivých maminek. Vyrábí se z něj dětské povlečení.

Froté, ideální na zimu

V létě může být člověk přikrytý tenkou dekou, ale v zimě potřebujeme cítit teplo. To nám zaručí froté luxusní přikrývky. I froté ložní prádlo se dá prát na šedesátku, sušit v sušičce, ale nemusí se žehlit. To je jeho klíčová výhoda. V horkých dnech roku bychom se pod ním doslova upekli, ale při chladném počasí oceníme jeho kvality. Jakmile se zachumláte pod froté povlečení, nebudete chtít komfortní zónu opustit.

Flanelové povlečení zaručí teploučko

Nároční uživatelé a zimomřivci by měli sáhnout po flanelovém ložním prádle. Na omak je hebké, jemné a příjemné. Flanel je jedinečný druh, který se vyrábí za pomoci speciální úpravy. Výsledkem jsou jemné vlásky, které zaručí hebkost a teplo. Pod flanelovým povlečením vám zima zaručeně nebude. Klidně si ho s sebou přibalte na dovolenou na horskou chatu! Další stěžejním pozitivem je, že se nemusí žehlit. Některým lidem je opravdu stále zima a mají studené ruce i nohy. V tomto případě by si měli pořídit mikroplyšové povlečení, protože je extra huňaté a teploučké. Pilné hospodyňky ocení jeho jednoduchou údržbu, protože velice rychle schne a není třeba žehlení.

Krep se nemusí žehlit

Pakliže dumáte nad koupí krepového povlečení, dlouho se nerozhodujte. Je pravda, že někoho může na pokožce jakoby škrábat, ale to je jen případ od případu. Výhody krepového povlečení převažují. Tento druh bavlněného ložního prádla je snadný na údržbu a odpadá nutnost žehlení! Lůžkoviny z krepu jsou k dostání v nádherných designech a na první pohled působí upraveně a nadýchaně. I když krepovým produktům neholdujete, měli byste je mít doma v zásobě, nakonec si je totiž oblíbíte.

Přepychový satén

Na závěr si povíme něco o saténu. Z něho se vyrábí opravdu luxusní lůžkoviny. Bavlněný satén je k pokožce hebký, jemný a příjemný. Když pod ním jednou usnete, nebude chtít jiné povlečení! Přepychový vzhled však není jeho jediné pozitivum. Saténové ložní prádlo je odolné a vydrží po dlouhá léta. Někdo si ho nemůže vynachválit hlavně v létě, kdy skvěle ochladí. Je však jisté, že je vhodné k celoročnímu použití.

1 komentář

  1. Také si myslím že vybírat i takové Povlečení 200×200 není vůbec náročně. Člověk jenom musí umět vhodně hledat a pak je to opravdu jednoduché. Navíc je těch obchodů na tom internetu, jež působí v České republice, opravdu hodně. Chce to jen hledat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno