Nedostatek vitaminů a minerálů

Vlasové papily zásobující vlasy živinami citlivě reagují na jakékoli změny, které se v těle dějí. Při nedostatku určitých vitaminů a minerálních látek tak vlasy slábnou, lámou se a padají. Vlasy totiž ke svému růstu potřebují dostatečný přísun vápníku, křemíku, hořčíku a vitaminu B. Tento problém tak mohou zažívat ve velké míře i vegetariáni, kteří do stravy nezařazují dostatek bílkovin. Uzpůsobte svůj jídelníček tak, aby obsahoval opravdu veškeré důležité látky.

 

Nesprávná kosmetika

Nevhodně zvolená kosmetika stojí za většinou problémů s vlasy. A ani u vypadávání vlasů nelze tento fakt pominout. Volte takový šampon, který vlasy šetrně myje, a přitom o ně pečuje a vyživuje je. Doporučit můžeme šampon Energy Care z řady Kapillixine, který bojuje proti vypadávání vlasů, obnovuje jejich hustotu a regeneruje vlasovou pokožku. Jako doplňkovou léčbu můžete zvolit i ampulky Nouvelle Control Drops. Jedná se o intenzivní kúru s extraktem z borůvek, která tvoří nové vlasové buňky.

 

Nevhodný účes

Na mechanické poškození jsou samozřejmě daleko náchylnější dlouhé vlasy. Poškození je tak způsobeno zejména tenkými gumičkami, příliš těsnými culíky a copy, nejrůznějšími sponami a pinetkami. Pokud jste zvyklí nosit vlasy svázané, volte volnější culík a látkové širší gumičky či stuhy. Problému nepomáhá ani časté vysoušení a žehlení, které narušuje vlasovou pokožku. Zkuste proto omezit úpravu vlasů vysokými teplotami a jednou za čas nechte hřívu jen tak volně uschnout.

 

Přílišná zátěž

Přílišná fyzická a psychická zátěž stojí za nadměrným vypadáváním vlasů častěji, než byste si mysleli. Vlasům nesvědčí ani užívání léků, stres a hektický způsob života. Pamatujte na to, že vlasy a pokožka jsou jen odrazem vaší celkové kondice a vypadají podle toho, jak se cítíte.

 

Hormonální změny

Tento problém trápí zejména ženy, a to hlavně v období těhotenství a těsně po porodu. Vlasy však mohou nadměrně vypadávat i při změně či vysazení antikoncepce a v období menopauzy. Tehdy je pokožka hlavy hůře prokrvená, a to má vliv na kvalitu vlasů. Tento problém však lze řešit nejrůznějšími doplňky stravy, které jsou volně dostupné v lékárně.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno