Sluneční paprsky nás příjemně zahřívají, ale teplé počasí si kromě opálené pokožky s sebou nese i jeden kosmetický problém: intenzivnější pocení. Zejména v oblasti nohou se jedná o problém, který nelze snadno odstranit antiperspirantem. Poradíme vám proto pár triků, se kterými budete mít nohy v naprostém suchu.

Samotné pocení je pro tělo běžná a přirozená reakce, která pomáhá udržovat organismu přijatelnou teplotu a přitom se zároveň zbavovat škodlivých látek z lidského aparátu. Ale je vhodné umět pocení také trochu regulovat, zejména v oblasti nohou, ty jsou totiž místem, kde se nachází největší množství potních žláz. Podstatná je pochopitelně hygiena, nohy si myjte nejlépe dvakrát denně a natírejte krémy určenými především na chodidla.

legs-375343_640

Přezujte se, prosím

Proti pocení zajisté pomáhá otevřená a prodyšná obuv. „Jestli ale i v letním počasí musíte mít uzavřené boty, tak volte špičkovou koženou obuv, která dobře absorbuje pot. Boty ze syntetických látek nejsou dobré pro jedince, kterým se velmi potí nohy. Syntetický materiál obtížně zpracovává pot a v botách se pak mohou kromě nepříjemného pachu množit také mikroby,“ vysvětluje Veronika Sajdoková z CCC. Vynechejte také ponožky ze syntetického materiálu. Na absorbování potu jsou nejvhodnější bavlněné, které dopomohou k lepšímu provětrání pokožky. „Vyrazíte-li ven bez ponožek, tak si boty vystříkejte sprejem s obsahem stříbra, po kterém vám nebudou v botách nepříjemně klouzat chodidla. Navíc nanočástice stříbra úžasně bojují proti tvoření bakterií a nepříjemného pachu obuvi,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC.  Zda-li zrovna u sebe nemáte sprej s obsahem stříbra, můžete si pomoci malým trikem: dejte si do bot nepatrný stříbrný předmět (např. minci, řetízek) tak, aby vám nepřekážel při chůzi, a během několika dní se vaše boty neutralizují od pachu. Použít můžete také octovou vodu k omytí nejen nohou, ale i kompletního vnitřku bot. Trávíte čas celý den v kanceláři? V práci pak mějte náhradní příjemné boty na přezutí. Nepříjemný zápach může obvykle plynout také z toho, že jste v botách uvězněny celý den. Noste neustále při sobě i náhradní pár ponožek. Nikdy nevíte, kdy půjdete na neplánovanou návštěvu.

legs-434918_640

Botox nejen na vrásky

Jedním z dnešních trendů je také aplikovat si na místa, kde dochází k nadměrnému pocení, – Botulotoxin neboli Botox. Ten zvládne vyhladit nejen vrásky, ale také zastavit aktivaci potních žláz. Samotná procedura stojí kolem 8 tisíc korun. Zákrok je ale na dobu určitou a zhruba po půl roce se musí opakovat. Včetně plosek nohou si botox můžete aplikovat také do podpaží či dlaní. Vhodné je také nohy každý den po koupeli sypat speciálními zásypy, které opatříte např. v lékárně. Ty pomohou nejen nadměrnému pocení, ale jsou účinné i proti vzniku bakterií a plísní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno