Rozdílů, které jsou mezi muži a ženami, je opravdu mnoho a snad ani všechny vypsat nejdou. Liší se také přístupem k oblečení na sport.

Barevné sladění

Zatímco pro muže je důležité především pohodlí a funkčnost a volí tak sportovní oblečení především podle těchto kritérií, ženy chtějí navíc i dobře vypadat. Ne že by pánům byl vzhled jedno, ale nekladou na něj takový důraz, jako ženy. Chceme mít vše barevně sladěné do posledního detailu a to je také jedním z důvodů, proč ženy mívají ve svém sportovním šatníku mnoho věcí. Možnost volby a různých kombinací je pro nás velmi důležitá, přesto vyžadujeme funkčnost a pohodlí při pohybu. To ovšem neznamená, že bychom při sportu neuměly zabrat nebo si sáhnout na dno, naopak. Jen u toho chceme dobře vypadat.

Touha po oblečení s moderním a atraktivním designem, které nám sluší, není nijak zvláštní. To, co máme na sobě částečně ovlivňuje i to, jak se cítíme a tak nám hezké oblečení pomáhá s motivací a lepším výkonem při sportu. Často si také uděláme radost nebo si slíbíme další fitness legíny nebo tričko za odměnu při dosažení určitého cíle. Právě motivace a odměny nám pomáhají posunovat se stále dál, zlepšovat výkony i kondici a dosahovat lepších výsledků. A tak ať už si jdeme zaběhat, chystáme se na jógu nebo do fitka, vždy chceme mít pěkné věci, o kterých víme že nám sluší a případně maskují drobné nedostatky, kterých se právě cvičením chceme zbavit. Chceme zkrátka vypadat skvěle kdykoli a kdekoli, ať už na sobě máme tepláky nebo pracovní kostým, s úpravou svého zevnějšku a sladění celého outfitu si dáme práci.

Mužský svět považujeme často za jednodušší, protože se pánové nemusí tolik trápit se svým vzhledem. I oni na sebe dbají, ale většinou mívají mnohem méně oblečení a tedy i jednodušší výběr. Při sportu i jakékoli jiné pohybové aktivitě je kromě designu důležité také pohodlí a volnost pohybu, proto je při vývěru sportovního oblečení důležitá také kvalita a správně zvolená velikost.

1 komentář

  1. Máte pravdu, musíme také dobře vypadat když sportujeme, to jde ruku v ruce. Chceme se totiž zalíbit chlapům a pak na ně vybalit třeba i ženské přírodní zbraně někde v křoví. Ideální na balení je dle mě jízda na kole. Mně k tomu slouží dobře v poslední době nové modely kol Galaxy. Jen co je pravda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno