Dnes si můžeme vybrat z nepřeberné nabídky metrážových koberců, kusovek, rohoží i běhounů, které skvěle doplní interiér všech stylů. Stačí si pořídit pár originálních kousků a váš domov se rázem promění v útulný příbytek, kam se budete po náročných pracovních dnech rádi vracet. Kromě toho dobře plní hned několik funkcí. Tlumí hluk, mají výborné izolační vlastnosti, pohlcují prach a nečistoty, jsou příjemné na došlap a dokonce pomáhají zlepšovat akustiku v místnosti.

„Kusové koberce mají spoustu pozitivních vlastností. Snadno se udržují, dají se snadno vyklepat, některé dokonce i vyprat. Jejich pokládku zvládnete raz dva bez nutnosti sjednávat si odborníka a cena je také nižší než u jiných podlahových krytin. Na rozdíl od velkoplošných koberců se dají častěji a snadněji obměňovat. Každou sezónu si tak můžete dopřát jinak laděný interiér,“ říká Renata Stuchlíková, odbornice na prodej podlahových krytin a bytových textilií z Koberce Trend. „Koberce také mohou pohltit čtyřikrát více prachu než hladké podlahy. To znamená, že vytvářejí daleko příznivější prostředí pro už tak těžce zkoušené alergiky. Vlákna kvalitních koberců z moderních materiálů na sebe vážou jemný prach, který obsahuje i mnoho roztočů. Zabráníte tak poletování chuchvalců prachů všude po bytě,“ dodává Stuchlíková.

 

Kusové koberce jsou praktické a trendy

Kusové koberce jsou bezpochyby trendy záležitostí. Hodí se všude tam, kam stoupáte bosou nohou a kde je studená podlaha. Vybírat můžete z poměrně levných variant z polypropylenu a polyesteru, nebo můžete sáhnout hlouběji do peněženky a vsadit na koberce z bavlny, hedvábí, juty, sisalu či vlny. Umělá vlákna potřebují antistatickou úpravu a velmi dlouho uchovávají například stopy po nohách nábytku nebo po déletrvajícím mechanickém působení.

U celoplošných umělých koberců vede mezi zákazníky nylon, který je velmi oblíbený pro snadnou a rychlou údržbu. Je prakticky nesmrtelný. Hned v závěsu je polypropylen, který si zase umí poradit s vlhkostí v místnosti. Jak nylon, tak polypropylen se využívají spíše k pokrytí větších ploch a do vytěžovaných pokojů. Typické pro koberce z těchto materiálů je smyčková konstrukce. Zaručuje odolnost vůči mechanickému tlaku a proti oděru.

Přírodní koberce se nejčastěji vyrábí z exotických rostlinných materiálů. Jde například o sisal, mořskou trávu nebo kokos. Kromě rostlinných vláken se na výrobu koberců používá také vlna, symbol luxusu. Krásné a moderní kousky z vlny jsou skvostným doplňkem do interiéru, jen počítejte s tím, že si za něj připlatíte mnohem více peněz.

„Pokud si nejste jisti s vhodným materiálem, rozměrem či barvou, nebojte se podrobně vyptat vyškolených profesionálů a zkonzultovat s nimi vaše potřeby i představy,“ říká Renata Stuchlíková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno