Když se na pitbike podíváte poprvé, vypadá spíše jako hračka pro děti než opravdová motorka. Na druhý pohled už ale poznáte, že si s ní užijí nejen děti, ale i dospělí.

Rychlá a lehká

Název pitbike pochází ze závodních okruhů, kde původně tyto malé motorky vznikly za účelem rychlejšího pohybu mechaniků po depu a pitline. Běžnou krosovou motorku si mechanici upravili podle svých potřeb, odebrali doplňky a motorku zmenšili, aby byla co nejlehčí. Byla tedy skladná a zabrala minimum místa při převozech, nebylo těžké ji ovládat a šetřila mechanikům i závodníkům síly při pohybu po depu. Zázemí závodních okruhů bývá rozsáhlé, denně není problém nachodit mnoho kilometrů, každé ulehčení tak bylo vítané.

Z depa do terénu

Kromě praktické stránky ale pitbike zvládnou i zábavu. Netrvalo tak dlouho, došlo k rozšíření i mimo depa a jejich obliba stále roste. Není divu, pitbike jsou vhodné pro začátečníky i zkušené, ovládat se je rychle naučí i děti a nabízí zábavu i adrenalin. Dobře se na nich učí jízda v jedné stopě, na ovládání je snadná a zvládnou je i ti, co nemají s motorkami žádné zkušenosti. Naučíte se jezdit na rovině i v terénu, zlepšíte techniku i reakce, získáte sebevědomí. Obsah motoru je různý, třeba pitbike Stomp nebo DemonX mají rozsah mezi 70 až 160 kubickými centimetry, výběr je tak široký. Obecně platí, že slabší varianty jsou vhodnější pro děti a lehké jezdce či začátečníky, silnější pak pro zkušenější řidiče. Do základní výbavy na pitbike samozřejmě patří rukavice, helma na motorku a dobré moto oblečení pro bezpečnou jízdu. Některé pitbike umí jet i 100 km/hod, rychlost ale většinou nebývá to hlavní, co umí zmenšení krosová motorka nabídnout.

Pro pitbike se pořádá také stále více závodů. Pokud si tak jízdu na nich zamilujete, můžete zkusit porovnat své síly s ostatními jezdci na amatérských závodech. Nebojte se dopřát si v životě trochu zábavy a vzrušení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno