Hra Klauniáda

Barevný klaun Kuku má velice šibalský úsměv a velké zelené boty, které se neustále rozhoupávají ze strany na stranu. Děti nakládají různě tvarované dřevěné válečky na jeho veselou hlavu, roztažené paže i boty tak, aby se nepřevrátil. Válečky se odlišují velikostí, barvou i celkovou váhou, takže děti musí přemýšlet, který váleček mají kam umístit, aby s nimi Kuku mohl žonglovat jako s míčky a přitom se samozřejmě nepřevrátil. Při nakládání válečků na klauna Kuku se děti zdokonalují v principech rovnováhy. Je to skvělá hra pro úplně nejmenší hráče již od tří let. ale zabaví i rodiče.  Je velice rychlá, takže se děti hezky zabaví a hlavně se u toho hodně nasmějí, když Kuku balancuje, aby válečky udržel.

image006

Hra Tučňáci

Tučňáci jsou spojeni s chladným Jižním pólem. Což takhle pozvat děti na malou výpravu a přitom si s černobílými kamarády dokonale pohrát? Když každý tučňák dostane svoje barevné vajíčko, promíchají se a postaví se hezky všichni doprostřed připraveného stolu. Hráči získá ledovcovou skórovací kru, na kterou budou stavět své získané tučňáky. Hod hrací kostkou oznamuje barvu vajíčka, které je potřeba ve hře hledat. Každý z hráčů má vždy 2 pokusy, kdy se může podívat pod tučňáky ve středu stolu. Jestliže nenajde shodné vajíčko, hraje další hráč. Vítězí ten, který zachrání celkem 6 tučňáků a bezpečně je umístí na své ledovcové kře. S malými černými kamarády z Jižního pólu si děti procvičí paměť a zároveň logické myšlení. Jednotlivým členům expedice by mělo být 4 a více let.

image007

Hra Veselý kurník

V pohádkovém kurníku vysedávají natěšené slepice na svých bidýlkách a chovají se celkem spořádaně. V tom našem mají ale bidýlko příjemně houpací, a tak jakmile se jakákoliv z nich pohne, dějí se věci!

Bidýlko se začne houpat, ostatní slepičky se snaží udržet rovnováhu a vystrašeně u toho kdákají. Děti musí opatrně sesbírat co možná nejvíce slepiček, sena, stohů a kol, než se rozhoupané bidlo nakonec úplně převrhne…a pak už padají slepičky, kola, seno i stohy a všichni se smějí. Zvítězí ten, komu se podaří sesbírat nejvíce dílků, aniž by se bidýlko nakonec převrátilo.

Opravdu veselá a mimořádně zábavná hra, která děti učí pochopit princip důležitosti rovnováhy. Veselý kurník má řadu obměn, záleží na tom, jak jednotlivé hrací díly děti na přítomnou plošinu/ bidýlko naskládají. Hra je určena pro děti od 4 let.

www.blackfire.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno