Pletení je super zábava, na jejímž konci vás vždy čeká odměna v podobě vlastnoručně vyrobeného kousku. Navíc je super, že se pletená móda opět vrací na scénu. Letos budou frčet hlavně dlouhé svetříky či vesty, lehké šálky, nápadité barety a také kabelky „alá“ měšec. Pokud se vám právě takové věci líbí, není nic jednoduššího, než se vrhnout do práce a začít s pletením třeba ještě dnes. Poradíme vám, co vše pro začátek budete potřebovat a samozřejmě nechybí ani tip, kde potřeby pro pletení nakoupit nejvýhodněji!

Co musíte doma mít

Zaradovat se můžete hned na začátku, protože pletení není rozhodně vůbec nijak náročný koníček – tedy co se týče financí. Nejprve je třeba si pořídit pletací jehlice. I nich je třeba dát pozor na velikost. Pro začátečníky jsou určitě vhodné pletací jehlice ve velikosti 4 nebo 5. Dobře se drží, takže pletení půjde skoro samo. Samozřejmě si musíte pořídit i pletací příze. Pro začátek stačí ty úplně obyčejné, které pořídíte do 50 Kč za jedno klubíčko. Pokud tyto dvě věci máte, můžete začít. Je určitě dobré si najít návody. Bohatým zdrojem nápadů a postupů i pro vás může být internet, najdete zde velké množství obrázků i videí. Koupit si samozřejmě můžete i knihu, to už záleží jen na vás. Postupujte pomalu a začínejte s jednoduchými vzory. Až si je osvojíte, můžete se pustit do složitějších věcí a uplést si třeba trendy letní svetřík.

 katja-ruzova-7315-1

Co ještě?

Pokud chcete krásný výsledek, musíte si pořídit kvalitní pletací příze. Nemusíte se obávat, ani za kvalitu nemusíte platit moc. Důkazem toho je nabídka internetového ochodu www.rajvlny.cz. Najdete zde velmi kvalitní pletací příze od českých i zahraničních výrobců. Příze můžete vybírat nejen podle výrobce, ale i podle určení: letní, luxusní, směsové apod. U každé je uveden i počet klubíček například na jeden svetr.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno