Káva je nápoj, který je rozšířen po celém světě a k pití kávy patří i určité rituály. Znáte jednotlivé země a jejich zvyky v pití kávy? Podívejte se, jak to chodí ve světě a můžete se inspirovat a vyzkoušet kávu, jak jste ji doposud nezažili.

 

Anglie

Anglie je známá čajem. Především pojmem „čaj o páté“. Jedná se o odpolední siestu u šálku čaje s něčím dobrým na zub. I v současné době je tu tento zvyk zachovaný. Kromě čaje se ještě navíc rozšířilo i pití kávy, a to hlavně kvalitního espressa.

 

Irsko

Irsko je známé hlavně irskou whisky. Jaká by to byla káva, kdyby nebyla tímto alkoholickým nápojem ochucená. Kvalitní káva se tu ochucuje panákem whisky a lžící husté smetany. Pověstnou třešničkou na dortu pak bývá ještě sladká šlehačka.

 

Francie

Francouzi jsou známí svou pohostinností a také tím, že si každé jídlo i skleničku vína dokážou vychutnat. To stejné platí i o čaji a kávě. Co se týče kávy, tak kavárny jsou téměř na každém rohu otevřené dlouhým posezením s přáteli.

 

Česká republika

V naší zemi se pije káva středně silná a vcelku aromatická. Máme rádi mírně slazenou kávu s kapkou mléka. Vybírat si můžeme zrnkovou nebo mletou kávu, v různých přípravách, od turecké kávy až po latté.

 

Německo

Německo se může pochlubit vyšším počtem vypitých káv za den. Němci vypijí nejméně čtyři kávy denně. Je zajímavé, že tento žebříček v pití kávy dokáže trumfnout i německý žebříček v denní konzumaci piva.

 

Rakousko

Pro Rakousko je typická vídeňská káva. Na vídeňské kávě nesmí chybět velká porce šlehačky. Stejně tak sladký je i dezert, které je pro Rakousko typický. Ke kávě si zde můžete dopřát třeba oblíbený Sachrův dort.

 

Turecko

Turecká káva je také klasikou, kterou známe i u nás. O Turecku se dokonce říká, že zde vznikly první kavárny. V nich se měli scházet umělci, intelektuálové a také studenti a politici. Káva se zde pije hlavně po jídle a je zvykem po dopití kávy otočit prázdný šálek na podšálek. Následně se zdá z obrazu vytvořeného na podšálku věštit budoucnost.

 

Itálie

Itálie je typická země, kde je káva dlouhým a příjemným rituálem. Čeká vás posezení s přáteli, bez shonu a stresu. Zároveň nechybí dramatická gestikulace, která nesmí při temperamentním rozhovoru s italskými přáteli chybět. Latte a cappuccino si Italové dávají výhradně ráno.

 

Vietnam

Zajímavé je také pití kávy ve Vietnamu. Do kávy se zde přidává pár lžiček kondenzovaného mléka a k této kávě se přidává ještě led.

Veškeré tyto nápady můžete uplatnit i v případě kávy bezkofeinové. Tak přejeme dobrou chuť, ať se rozhodnete pro jakýkoliv typ servírování celosvětově oblíbeného nápoje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno