Hosteska. Určitě jsme všichni o takové profesi již slyšeli, ale mnozí neví, co si pod tím mají vlastně představit. Kdo tedy jsou hostesky, jaký je rozsah jejich profesních povinností, nebo jaké pracovní požadavky jsou vytvořené pro toto pracovní místo?

Hosteska je vlastně převzaté slovo z angličtiny, kdy jde o hostitelku. Samotná profese ovšem znamená spíše přivítání hostů, takže poud plánujeme nějaký večírek, akci plnu života, výstavu, přehlídku nebo cokoliv, co by rozhodně vyžadovalo profesionální, ale hlavně spolehlivou asistenci při těchto oficiálních událostech pro veřejnost.

Hostesky jsou také vlastně vizitkou každé firmy nebo instituce, jenž je zodpovědná za obchoddní nebo společenské setkání a jejich doprovod. Většinou jde o ženu, ale nenechejme se zmást. Hosteska může mít i mužskou podobu, ale je to jen zřídka. V každém případě je hosteska zaměstnanec jako každý jiný a má zajímavý vzhled. Samozřejmě  by hostesky měli být společenské, musejí dodržovat pravidla obchodní a společenské etikety, měli by ovládat cizí jazyk a hlavně by se měli umět pohybovat na takových akcích.

Služeb hostesek využívají majtelé podniků, nadací, výstav, ale i soukromé osoby, které se snaží nejen zaujmout. Znamená to, že jde o službu, která je pro majitele podniku potřebná, zisková a prestižní. Tím vyjadřuje respekt a vděčnost potenciálním zákazníkům. Hosteska je také první osoba, kterou vidíme v případě, že jsme se rozhodli takovou společenskou událost navšívit. Má připravený program, takže vlastně ani nedovolí, aby se hosté nudili. Navíc se může zapojit do koordinace obsluhy a převzít roli správce.

Profese hostesky je tedy spojena s podáváním nápojů a jídla, v případě, že se jedná o doprovod během letu, může hosteska organizovat také briefing o bezpečnostních pravidlech během letu, pomoc cestujícím a podobně.  Tato profese výrazně rozšířila rozsah své činnosti a v současné době jsou hostesky vídány na prezentacích, seminářích, kongresech, konferencích a výstavách, ve velkých hotelech, klubech. Často jsou vítány se svým kolegou, zvaným promotér. Jeho úkol je zviditelnit například daný produkt, aby byl pro potencionání zákazníky atraktivní.

Hostesky agentura – to je pravý výraz pro vyhledání spolehlivé firmy, jejíž služby jsou založeny na spolehlivosti, profesionálním a individuálním přístupu.

JESS production je hostesingová a modelingová agentura, která splní všechny vaše požadavky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno