Jednoho dne se objevily v regálech klenotníků a okamžitě určily směr nového trendu v nošení šperků. Málo kdo z nás ale ví, že jejich původ se nachází v 18. století, takže se rozhodně nejedná o žádnou velkou novinku. Šperky chirurgická ocel vznikly v Anglii a pro jejich výrobu se používá kvalitní ušlechtilá ocel s označením čistoty 316L. Hlavním rysem tohoto půvabného šperku je nadstandardní mechanická odolnost, tvarová stálost a schopnost nepodléhat rezivění. Chirurgická ocel určená k výrobě šperků je slitinou tvořenou z niklu a chromu, která se nejčastěji používá ke zhotovení náramků, řetízků a prstenů.
Pokud nejste o jejich kvalitě a skrytých výhodách přesvědčeni, přinášíme vám několik důvodů, kde chirurgické oceli nedokáže konkurovat ani zlato se stříbrem.
Vysoká odolnost materiálu
Chirurgická ocel patří mezi opravdu tvrdé slitiny se zvýšenou odolností vůči mechanickému poškození. Po této stránce se těmto šperkům nevyrovná ani zlato nebo stříbro. Za nekompromisní tvrdostí stojí chrom, který je rozprostřen po celém obvodu daného typu šperku v tenké vrstvě a zároveň ho tak chrání před vznikem koroze,
Nízká cena šperků
Šperky si získaly srdce mnohých klientů především pro svou nízkou cenu. Nákup chirurgické oceli vás vyjde jen o něco málo dráž, než je tomu u bižuterie, ale podstatně levněji, než u zlatých a stříbrných šperků.
Alergikové mají zelenou
Chirurgická ocel je hypoalergenní, což ocení především lidé se zdravotními komplikacemi nebo ti, co mají alergii na bižuterii.
Ocel v mnoha podobách
Šperky chirurgická ocel mají svůj nenapodobitelný půvab, který je částečně tvořen i jejich typickou šedivě chladnou barvou. Šperky nabízejí možnost volby a výběru specifické povrchové úpravy, kde se objevuje například provedení typu mat, lesk nebo broušení.