Současná situace podstatnou měrou ovlivnila každého z nás. Najednou totiž musíme zůstat doma, veškerý čas tak trávíme u televize, počítače, lenošením, povalováním na gauči a pojídáním nejrůznějších dobrot. Tento životní styl však neprospívá ani našemu zdraví, ani naší postavě. Nechcete-li si z karantény odnést několik kilogramů navíc, nezbývá než na sobě začít pracovat. Vězte, že to jde i ve vašem obýváku.

Plánujte

Plánování představuje při cvičení důležitý krok. Stanovte si proto přesnou dobu, kdy se pohybu budete věnovat. Teď v době karantény je to snazší, protože se nemůžete vymlouvat na nedostatek času ani neodkladné pracovní povinnosti. Právě proto si nyní můžete udělat ze cvičení zvyk, který si následně snadno přenesete i do pozdějšího „normálního“ života. Daleko hůře se vám pak budou hledat záminky k tomu, abyste zrovna ten který den vynechali.

Soutěžte

Najít motivaci, především tu dlouhodobou, představuje mnohdy celoživotní výzvu. Naštěstí existuje pár triků, díky nimž se do cvičení nebudete muset nutit. Na pomoc si vezměte třeba sociální sítě. Najdete tady množství různých fitness skupin, jichž se můžete stát členem a porovnávat se tak s ostatními, sbírat od nich tipy, podělit se o vaše vlastní zkušenosti, přidávat příspěvky o tom, jak se vám vaše úsilí daří. Sociální sítě velebí dokonce i odborníci, kteří jim přikládají větší váhu než různým motivačním knihám. Objevuje se tady totiž jeden velice důležitý faktor, a sice soupeření. Díky přiměřené míře soutěživosti dokážete víc, než byste čekali.

Povolejte pomocníky

V současnosti není opatrnosti nazbyt, a tak většina z nás omezuje kontakt s jinými lidmi, a tím tedy pohyb venku. Vyrážíme tak maximálně na krátkou „zdravotní“ procházku a pak rychle domů. Abyste ani v obýváku nezaháleli, pořiďte si sem šikovné pomocníky. Jedním z nich je běžecký pás, na kterém můžete cvičit třeba při sledování vašeho oblíbeného seriálu. Potřebujete-li se trochu odreagovat a vybít přebytečnou energii, pak vsaďte na boxovací pytel. A toužíte-li vytvarovat problematické partie, pak by u vás doma neměla chybět posilovací věž. Zabere sice trochu víc místa, ale zase vám při cvičení poskytne náležitý komfort. Tak už víte, kdo se stane vaším parťákem na cestě za lepší postavou?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno