Sporák, pracovní plocha a úložné prostory jsou základ. Stejně jako talíře, nože, příbory, pánev a hrnce. Přípravu jídel nám ale ulehčují především drobní pomocníci, které jsme v kuchyni rodičů brali jako samozřejmost a teď nám najednou chybí. Na které tedy při pořizování kuchyňské výbavy nezapomenout?

Cedník – každou chvíli je potřeba něco slít, přecedit nebo nechat okapat. Těstoviny, salát, luštěniny i drobné ovoce bez cedníku připravíte těžko. Alespoň jeden byste mít měli.

Škrabka na brambory – ano, zelenina i brambory jdou oloupat nožem, ale zpravidla nám to zabere víc času a stejně neuděláme tak tenké šlupky, jako škrabka. Se škrabkou navíc vykouzlíte i úžasné obložené mísy nebo očistíte rybu.

Prkénko – na krájení a řezání potřebujeme kvalitní dřevěné prkénko, na kterém se nemusíme bát pracovat s ostrým nožem. Může posloužit i jako odkladač na horké hrnce a pekáče.

Forma na pečení – na zapékání i pečení, ideální je buď kulatá nebo hluboká jako na biskupský chlebíček. Upečeme v ní sladké i slané a využijeme také na nepečené moučníky.

Struhadlo – snad v každém druhém receptu je surovina, kterou je potřeba nastrouhat. Když nebudete mít struhadlo, druhou možností je už jen krájet a krájet na drobounké kousky, což je únavné.

Vařečka – v kuchyni naprostá samozřejmost. Dřevěná vařečka může přijít do kontaktu i s teflonovou pánví nebo toustovačem a nemusíte mít strach o poškrábání. A když ji položíte přes hranu hrnce, ve kterém vaříte těstoviny, zajistí vám, že voda nevypění a nepřeteče.

Mohli bychom pokračovat dál a dál. Hodit se ve výbavě určitě bude i lis na česnek, mačkadlo na brambory, metlička, váleček na těsto nebo palička na klepání masa. Drobné kuchyňské potřeby nám dokážou práci ulehčit a i když si to třeba neuvědomujeme, máme některé v ruce takřka denně. Pokud se vám bude stýskat po těch, co měla maminka, můžete si je pořídit i do své kuchyně. Česká firma Blex vyrábí tradiční pomocníky do kuchyně už od roku 1919 a tak nemusíte smutnit, že ve své kuchyni nemáte něco, na co jste byli zvyklí. Naopak, do své nové kuchyně si pořiďte tolik pomocníků, kolik potřebujete a ušetřený čas věnujte třeba přípravě a vychutnání si dobré kávy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno