Pokleknutí, prstýnek, slzy štěstí a slůvko „ano“ patří k zásnubám jako k nevěstě její sněhobílé šaty. Věděli jste ale, že zásnuby nejsou vůbec novodobým výstřelkem posledních let? Pokleknutí trénovali již v 15. století a teprve v posledních letech změnily zásnuby svou podobu i průběh.

 

Jaký prstýnek vybrat k zásnubám?

Zásnuby jsou pro mnoho žen důležitým důkazem partnerovy lásky. Proto se nespokojí s nějakým pouťovým prstýnkem, ale očekávají prsteny s diamanty či jinými drahými kameny. Pro vyznání a položení zásadní otázky by měli pánové volit romantické místo nebo vytvořit jedinečnou atmosféru, která se vryje do srdce jejich vyvolené. Přemýšlíte, jaký zásnubní prsten vybrat? Nejprve si prohlédněte, jaké šperky nosí vaše drahá polovička. Zda je to tradiční žluté zlato nebo modernější bílé zlato či stříbro.

2PR11117455_BR-600x600

Drahokamy s certifikátem

Abyste nekupovali zajíce v pytli, vybírejte zásnubní prsteny u prověřených zlatníků nebo osvědčených internetových prodejců. Pokud budete chtít investovat do prstenu s drahokamem, vyžádejte si certifikát o pravosti kamene. Ten by měl mimo jiné obsahovat i váhu, barvu a čistotu daného kamene. Některé certifikáty jsou opatřeny fotografií.

Kromě diamantů a briliantů se můžete poohlédnout i po upravených zirkonech, které dokážou drahé šperky s přehledem nahradit a navíc vám zůstanou peníze na pořádný pugét květin. Chcete-li zůstat věrni osvědčené klasice a svou partnerku okouzlit jedinečným prstenem, vybírejte z drahokamů, jako je modrý safír, červený rubín, zelený smaragd nebo blyštivý diamant. Zásnubní prsten dnes může mít mnoho podob! 

2PR27132354-BR-600x600

Předávejte z generace na generaci

Rádi byste partnerku potěšili rodinným klenotem, kterým získal už dědeček vaši babičku? Pak si nechte ověřit pravost šperku u klenotníka či zlatníka, který vás ujistí, že chcete darovat skutečný drahokam a ne uměle vyrobený kámen. Navštívit můžete například kamenné prodejny Klenotnictví N. Mocková v Č. Budějovicích nebo v Kaplici, kde vám skuteční odborníci poradí nejen s výběrem šperku pro vaši partnerku, ale odzkouší pravost přineseného klenotu. Investujte do zásnub a umocněte vstup do společného života skutečnou krásou!

2PR27111354-BR-600x600

6 KOMENTÁŘE

  1. Nevím no. Prstýnky nenosím, o svatbě mluvíme a nějaký jednoduchý snubní prsten určitě budu ráda nosit, ale že bych potřebovala jako důkaz lásky zýsnubní prsten s brilianty?! Docela ty naše muže lituji, když dostávají takovouhle masáž. Verča

  2. Taky máme od Rýdla už třetí rok. Máme bílé zlato, já se zirkony, zatím jsme ani nepřelešťovali, já ho jen čístím v ultrazvuku. Pořád jsou moc hezké, s tou kvalitou můžu souhlasit. Nápis jsme vyrýt nedávali, už ani nevím proč, ale vím, že to bylo zdarma. Takže já můžu doporučit. Kupovali jsme je v Brně, ale mají i eshop

  3. Ahoj, měli jsme svatbu před dvěma lety. Měli jsme taky vybraných pár obchodů na snubní prsteny a nebylo lehké se rozhodnout. Nakonec jsme zvolili pana Rýdla a jsme spokojeni. Mají velký výběr a hlavně nám poradili se vším, co se týče prstýnků. Nechala jsem si dát do prstýnku tři malé diamanty a dospod jsme nechali vyrýt datum a srdíčka… Prsteny se krásně lesknou a diamanty drží. Když jsme prsteny objednali, do tří týdnů jsme je měli doma. Za mě spokojenost a doufám že s nimi nebude nadále problém 🙂

  4. Já teda dostala od přítele zásnubní prsten, který dostal od své babičky a je teda s diamantem a je nádherný. Nosím ho pořád, jen mám strach, abych ho náhodou někde neztratila, takže si na něho dávám velký pozor. Snubní prstýnky zatím vybíráme, ale třeba zrovna Rýdl je mezi třemi obchody, které máme vyhlédnuté a kde chceme prstýnky vybírat. Sestra má prstýnky taky od něho a nemá s nima žádný problém, jsou to kvalitní prsteny.

  5. Já jsem byla požádaná o ruku loni na Štědrý den a můžu říct, že to byl asi nejkrásnější prsten, co jsem kdy viděla. Předtím jsme spolu s manželem byli na svatebním veletrhu (o svatbě jsme už mluvili dříve) a tam jsem se právě zamilovala do prstýnků Lukáše Rýdla, který je myslím jeden z ověřených a velmi kvalitních zlatníků a má nádherné designy prstenů. A to se mi vlastně i potvrdilo s mým prstenem (samozřejmě od něj 😀 ), kdy mi manžel předal komplet vše, takže certifikát pravosti plus doživotní záruku. To je podle mě jedna z kritérií kvalitního zlatnictví. Ale já upřímně doufám, že nebudu muset záruku vůbec využít, neumím si představit, že bych musela prsten na chvilku sundat a to ani snubák (ty jsme nakonec vybrali taky u Rýdla 😀 ).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno