Akné. Nevzhledné a zanícené pupínky, kdo by je neznal. Minimálně v pubertě potrápily snad každého, a někteří se jich nemohou zbavit ani v dospělosti. Akné patří mezi nejčastější kožní onemocnění, které nezpůsobuje pouze nepříjemné fyzické projevy, ale často se podepisuje také na naší psychice. Pokud o pokožku správně a dostatečně nepečujete, její stav se jen zhoršuje. Bakterie se množí a pronikají do hlubších vrstev, kde dělají velkou paseku.

Zkuste si s touto život ztrpčující chorobou poradit pomocí přírody. Dejte přednost přírodní kosmetice, která nabízí celou řadu produktů, které neobsahují parabeny, parafíny, syntetická barviva, vůně, minerální oleje ani alkohol, jako ostatní přípravky „klasické“ kosmetiky.

Samozřejmostí by mělo být pravidelné hluboké čištění pleti pomocí dobře zvolených kosmetických přípravků z aknózní řady, která je na míru šitá buď potřebám zralé, nebo mladistvé pleti.  Obličej si myjte minimálně dvakrát denně, ale pozor – rozhodně ne mýdlem, tím pleť jenom více vysušíte a bude se o to více mastit. Daleko lépe poslouží čisticí krémy, které mají antibakteriální a antiseptické účinky. Stáhnou póry, odstraní odumřelé buňky a veškeré nečistoty a dodají Vaší pleti rozzářený vzhled. K dočištění použijte pleťovou vodu bez obsahu alkoholu, která nedráždí a zklidňuje zánětlivé procesy. Očištěná pleť je jako nahá, snadno zranitelná, proto ji ošetřete lehkými hydratační krémy nemastné textury, které si zároveň poradí s rozšířenými póry a fungují jako prevence komedonů. Pleti dodejte živiny prostřednictvím pleťových masek. Akné se ale nemusí projevovat pouze na obličeji, ale i kdekoli jinde. Proto pečlivě vybírejte také vhodnou tělovou kosmetiku.

Akné často souvisí také se stravou. Nezapomínejte proto ani na zdravou životosprávu. Omezte cukr a mouku, vyškrtněte z jídelníčku alkohol, uzeniny a sladkosti, které celou situaci pouze zhoršují. Dbejte na dostatek ovoce a zeleniny, přednost dávejte libovému masu. Pokud vše dodržíte, Vaší odměnou bude zdravější, jemnější a kvalitnější pleť. Dejte se do boje a nenechte si srážet Vaše sebevědomí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno