Příroda nám vstupuje do života. Stačí chvíle nepozornosti a místo krásně posekaného trávníčku, který spíše připomíná koberec, tu máme pár sedmikrásek, nebo pampelišek. Možná to nemáte rádi a když věnujete tolik úsilí trávníku, asi je těžké se z těchto plevelů těšit. Někomu ale nevadí a nechává svoji zahradu růst. Vše má ale své meze. Když jsou vaše cestičky a schody na zahradě porostlé mechy a lišejníky tak, že se po nich nedá za deště ani chodit, je potřeba s tím něco udělat.  

Cestičky okolo domu nebo na zahradě, chodníček kolem bazénu i terasa potřebují pořádnou očistu. Zapomeňte na zahradní hadice, kýbl s vodou nebo kartáč. Veškerou práci si výrazně ulehčíte s vysokotlakým čističem, který má ve srovnání se zahradní hadicí 6,5 krát menší průtok vody. Existují dokonce i takové vysokotlaké čističe, které mohou používat dešťovou vodu ze sudu, jezírka, potoka nebo jiných alternativních zdrojů. Jejich použití je díky tomu nejen rychlé, ale i šetrné k přírodě. Umí vyvinout vysoký tlak, ale díky regulovatelnému výkonu můžete proudem vody čistit i křehčí materiály, aniž byste se museli bát, že by došlo k jejich poškození. Samotná práce s myčkou je velmi intuitivní a snadná. Přístroj pouze připojíte k vodovodnímu kohoutu nebo použijete nasávání s filtrací z alternativního zdroje, zasunete zástrčku do elektřiny a můžete se pustit do úklidu.

Tohle vše, a ještě o něco více umí vysokotlaký čistič Kärcher K 5 Full Control Home (doporučená cena 10 990 Kč), který má ve výbavě bohaté příslušenství pro čištění různých povrchů. Je vhodný pro pravidelné čištění středně silných nečistot. Sílu tlaku lze jednoduše nastavit na pracovním nástavci s LED displejem.

Nazelenalé dlaždice okolo bazénu budou zase zářit tou správnou barvou. Silný proud vody dokáže rychle uvolnit a spláchnout lišejník nebo mech. Stejně tak snadno se zbavíte i plevele na cestičkách. Tak se nemusíte lopotit v kleče a zbavovat se trs po trsu mechu nebo i jiného plevelu, který si od jara našel místo ve skulinkách mezi dlaždicemi či kameny.

Abyste mohli být na okolí svého domu hrdí, stačí si jen zvolit správné pomocníky. U Kärcheru si můžete vybírat ze široké škály tlakových čističů (myček).

Užijte si podzimní dny a práci na zahradě a okolo domu svěřte spolehlivým pomocníkům, kteří velký kus práce zastanou za vás!

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz

3 KOMENTÁŘE

  1. Když jsem viděla jaký návrh zahrady se nám od naší architektky dostal, tak jsem byla docela v rozpacích jestli toto opravdu chci mít na vlastní zahradě. Ale pak jsem si uvědomila že to je návrh odborníka a měla bych na to tedy dát. Nakonec se mi to opravdu moc líbí!

  2. Na jaro jsme už naštěstí dokonale připraveni. V rámci rekonstrukce jsme totiž také pořídili jezírkové čerpadlo a teď se nám bude krásně bydlet protože budeme mít zase dokonalejší systém na rybičky. A ty naše děti doslova milují. Dcera by chtěla chytat ryby profesionálně.

  3. Potřebovala jsem se docela rychle zbavit zbytečného a přebytečného plevele, a tak jsem se zeptala v jednom e-shopu, který se zaměřuje na mulčování, jestli by mně nedoporučil nějaké textilie. Měla jsem velké štěstí, protože si se mnou hned začal psát majitel, který byl velmi velkorysý!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno