Obranyschopnost organismu je velmi důležitá, abychom odolali útoku bakterií a virů i třeba obyčejnému nastydnutí. Pitný režim patří mezi důležité faktory, které umí ovlivnit správné fungování našeho těla a může mít i vliv na imunitu.

Aby voda chutnala

Ke svému životu potřebujeme vodu, stejně jako většina živých tvorů na této planetě. Ta zajistí, že naše tělo má dostatek tekutin na pokrytí veškerých funkcí a procesů, které v něm probíhají. Pokud budeme pít málo, bude naše tělo strádat, objeví se první známky dehydratace, jako jsou bolesti hlavy, nesoustředěnost a únava, a také budeme náchylnější k nachlazení, chřipkám a mnoha dalším nemocem. Nejpřirozenější, a také nejpotřebnější, tekutinou je voda.

Nevypadá to nijak složitě, pít vodu přece není problém, zvlášť u nás, kde stačí jen otočit kohoutkem a pitná voda z něj teče. Přesto však mnoho z nás bojuje především s její chutí. To ale mohou vyřešit filtry na pitnou vodu, které umí zlepšit chuť vody a také ji zbavit škodlivin a nečistot.

Zdraví ve sklenici

Upravená voda si ponechává veškeré prospěšné látky, jako je jód, vápník nebo hořčík, ale již neobsahuje žádné škodliviny typu pesticidů, hormonů, těžkých kovů, antibiotik a mnoha dalších. Filtry na vodu ji upraví a dodají skvělou chuť. To nám pomůže dodržovat pitný režim především v horkém létě, kdy je dostatek tekutin opravdu potřeba. Jako první varovné známky dehydratace se objevují pocity žízně, tak daleko bychom to však nikdy neměli nechat zajít. Pít bychom měli průběžně v menších dávkách především čistou vodu a minimalizovat různé limonády plné cukrů, které náš organismus spíše zatěžují.

Naučit se pít, a dokonce se zamilovat vodu, není takový problém, když je chutná a vyhovuje nám. Vodní filtry pomáhají k tomu, abychom měli lepší pitný režim a naše tělo dostatek tekutin ke správnému fungování, a tedy i dostatečnou imunitu. Nachlazení a další onemocnění totiž nejsou doménou jen zimního období.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno