Když se rozhodnete žít zdravěji, vždy má takové přání racionální základ – někdo chce zhubnout, jiný by se prostě rád cítil lépe, vyrýsoval svaly, dopřál si odlehčení, přestal se neustále někam hnát. Pak je možné najít inspiraci v řadě středomořských kultur, protože kdo někdy navštívil jih Španělska, Chorvatsko či Itálii a Řecko, velmi dobře ví, že tam na jihu se prostě nespěchá. Nakonec, proč si kazit život zbytečným chvátáním?

Nebojte se kombinovat, zkuste i čokoládový dort

Červené maso, losos, ale třeba také čokoládový dort a zmrzlina s vanilkovou příchutí. I tak se dá bezesporu pojmout zdravá výživa s olivovým olejem přímo ze středomořských hájů. Vyzkoušejte delikatesy, po kterých nepřiberete – a s olivovým olejem potěšíte zažívání, pleť i mozek, protože kvalitní nenasycené mastné kyseliny znamenají v každém případě velké plus. Tuky mají možná špatnou pověst, ale pro ty pocházející z mořských ryb, ořechů nebo právě oleje z oliv to platí dost nezaslouženě.

Olivový olej se dá použít i zevně, třeba na vlasové zábaly, ale nikdy nedosáhnete takového efektu, jako když jej vyzkoušíte právě v kuchyni. Smažená ryba, pokrmy z červeného masa nebo další speciality chutnají skvěle právě v kombinaci s tímto olejem. Když se například rozhlédnete v základní nabídce firmy Chiavalon, dozvíte se, že na výběr máte hned pětici různých zajímavých variant. Tak po které sáhnete dnes? Prestižní ocenění, obliba v německých kuchyních, kombinace s dezerty i rizotem, račte si jen vybrat…

Kvalita přímo z Istrie se hlásí o místo na slunci

Rodinná farma, přesně tak by se dalo označit to, co pan Sandi Chiavalon převzal po svém dědečkovi, a ještě více zvelebil. I na prosluněné Istrii se pěstují olivy, a to dokonce jedny z vůbec nejlepších na světě. Severněji položená oblast má paradoxně velmi pozitivní vliv na kvalitu oliv a výsledný olivový olej. Olivy jsou vylisovány do 24 hodin po sklizni a jsou dodržována přísná pravidla. Olej je následně blendován, tak aby se docílilo co nejvyváženější chuti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno