Myslíte si, že měsíc je velmi krátká doba na to, abyste dokázali udělat něco se svou postavou? Neváhejte a začněte s hubnoucím plánem ještě dnes a za měsíc si můžete užít první výsledky a úspěchy. Kombinujte správnou stravu se cvičením a nezapomínejte na dostatečnou motivaci.

Kdy začít

Začněte ještě dnes. Je zbytečné cvičení odkládat na dobu, až bude venku lepší počasí, až bude prvního v měsíci a podobně. Připomeňte si, že čím dřív začnete, tím dřív budou vidět vaše výsledky a vy posléze budete už svou postavu jen udržovat. Zamyslete se, jestli vám něco opravdu závažného brání v tom, abyste začali cvičit dnes.

Jak začít

Věřte, že začátky jsou těžké, ale pokud vydržíte, velmi brzy si vybudujete fyzickou kondici a cvičení si oblíbíte. Prvním krokem je výběr sportu, kterému se chcete věnovat. Napište si také, jakých cílů chcete dosáhnout. Na začátku je potřeba se také zvážit a změřit, abyste mohli své výsledky porovnat za měsíc snažení.

Domácí posilovna

Připravte si domácí posilovnu, kde budete moct cvičit kdykoliv se vám zachce. Pořiďte si posilovací stroje, které slouží ke kardio aktivitě. Mezi takové patří například běžecký pás, eliptický trenažér nebo oblíbený cyklotrenažér pro milovníky jízdy na kole. Nezapomeňte na podložku, sloužící jak ke cvičení, tak k závěrečnému strečinku. V domácí posilovně oceníte také činky a případně i bosu, trx závěsný systém a cvičební gumy.

Venkovní cvičení

Pokud vám počasí dovolí, nebojte se pravidelných procházek. Zkuste alespoň měsíc dodržet zhruba 8000 kroků denně, a k tomu cvičení doma. Uvidíte, že už za měsíc posílíte svalstvo, získáte lepší fyzickou kondici a budete moct postupně přidávat zátěž a čas cvičení.

Pravidelnost na místě

Zkuste následující měsíc cvičit opravdu pravidelně, aby si vaše tělo vytvořilo návyk a na cvičení si zvyklo. Je na vás, zda budete cvičit denně nebo obden, ale plán, který si vyberete, dodržte do detailu. Zkuste cvičit i ve stejnou denní dobu. Pokud vám nevadí ranní vstávání, doporučuje se cvičení hned po probuzení, a to ještě před snídaní. Spálíte tak mnohem víc kalorií a uvidíte rychleji změny.

Nepřestávejte po měsíci

Určitě po měsíci cvičení nepřestávejte. Pokud chcete podpořit své zdraví a mít stále skvělou kondici, můžete cvičit například třikrát týdně, alespoň 40 minut. Pro další formování postavy si dopřejte například tuto dobu na běžeckém páse a následně 20 minut posilování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno