Podzim s sebou nepřináší příliš teplé počasí. Naopak zkracuje dny, rána dělá ještě chladnější a spousta z nás úderem podzimního času, kdy teploty rapidně klesnou k nulovým hodnotám, zapomíná na své zaběhnuté stereotypy v podobě cvičení. Najednou se objeví výmluvy na nepříjemné počasí, studené teploty a veškeré odhodlání mizí v nedohlednu.

Možná si i vy před sebe stavíte naprosto zbytečné překážky a samy sobě nalháváte, že počasí už dávno nepřeje pohybu. Ačkoli v létě jste se sportu věnovaly s nadšením a odhodláním, jakmile na vás sáhl studený podzim, nic se vám nechce – vždyť venku je tak špatné počasí! Pamatujte: Není špatné počasí, je jen špatné oblečení!

Na běh není nikdy špatné počasí – jsou na něj jen špatně oblečení běžci!

Věnujete-li se několikrát týdně běhání, měly byste se na něj i správně obléknout. Je samozřejmé, že když venku nevládnou třicítky ve stínu, může vám být u běhání zima a tím se vám celá aktivita může nepříjemně zprotivit. Zapomeňte na výmluvy, že teď už se běhat nedá a pořiďte si kvalitní běžecké oblečení, díky kterému vám bude fajn a běhání tak bude ještě větší zábava. Nehalte svá těla do tlustých mikin, abyste se ochránily před štiplavým mrazem. Běžecké oblečení začíná kvalitní sportovní podprsenkou, pokračuje přes termoprádlo a končí u vhodně zvolených kalhot, trička a čepice či alespoň čelenky.

Bez názvu3

Mějte nohy v teple!

Spousta žen si běhání nedokáže představit bez perfektně padnoucích elastických kalhot. Díky nim je pohyb jednodušší, nikde vám nic nevlaje ani neplápolá a navíc máte nožky pěkně v teple. Ano, zimní kalhoty jsou nedílnou součástí každé svědomité běžkyně. Pokud nemáte ve své běžecké výbavě ani jedny, určitě si je pořiďte. Při výběru však věnujte dostatečnou pozornost, zda vás zimní kalhoty nikde netlačí, jsou dostatečně elastické a zkrátka se v nich cítíte příjemně.

Bez názvu4

Chodidla jako v bavlnce!

Ačkoli si to mnoho žen neuvědomuje, zimní obuv je alfou omegou při každém sportu, který chcete provozovat i v podzimním nečasu a u běhání to platí dvojnásob. Chcete-li běhat i teď, kdy venku nepanují příliš vysoké teploty, pořiďte si takové zimní boty, které jsou vhodné do sněhu, bláta i deště. Díky nim budete mít nožky v suchu a běhat se vám bude ještě příjemněji!

Jestliže s běháním chcete teprve začít, přečtěte si tento článek. Najdete zde vše, co je pro běžecký sport potřeba vědět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno