Slunce, tvrdá voda, znečištěné prostředí, špatná životospráva, různé zlozvyky. Toto vše a ještě více v podstatné míře ovlivňuje zdraví a vzhled naší koruny krásy. Zanedbaná péče se následně projeví namáhanými, zplihlými vlasy bez života. Jak je však možno našim pramenům pomoci? Zde nastupuje na scénu jeden z nejstarší využívaných přírodních olejů na světě – olivový.

Olivový olej

Výhody olivového oleje

Olivový olej skrývá hned několik výhod:

  • dostupný – není problém na něj narazit i v hypermarketech či potravinách,
  • levný – poměrně nízká cena v porovnání s kvalitou,
  • oblíbený – jeden z nejpoužívanějších,
  • všestranný – využitelný v pleťové, vlasové a tělové kosmetice, pro výrobu domácích masek a zábalů, v gastronomii, při masážích …
  • zdraví prospěšný – denně se doporučuje konzumace alespoň jedné lžíce kvalitního olivového oleje, který zpomaluje stárnutí buněk. Obsahuje vitamíny A, B, C, E.

Nač přihlížet při výběru olivového oleje

Na výběru kvalitního oleje je třeba si dát záležet. Obchody jsou prosyceny množstvím olejů různých značek, které však disponují odlišnými vlastnostmi. Nejkvalitnější oleje pocházejí ze Španělska a Itálie. Volit by si měla panenský nebo extra panenský olivový olej lisovaný za studena mechanickými postupy, které ho neznehodnocují. Ideální je skladovat olivový olej v tmavých skleněných nádobách mimo přímého slunečního světla.

Olivový olej ve světě kosmetiky

Ve světě krásy se blahodárné účinky olivového oleje využívají již celá tisíciletí. Antické ženy ho považovali za elixír krásy a mládí a hojně ho využívali na péči o své tělo, vlasy a pokožku, která se stala jemnou a pružnou. Všechny tyto pozitivní vlastnosti využívá i současná kosmetika, kde jsou výtažky z oliv oblíbenou ingrediencí produktů.

Domácí maska ​​z olivového oleje

Tento zelenožlutý zázrak je jako stvořený pro domácí regenerační masky a zábaly. Obzvlášť se se osvědčil při hydrataci namáhaných vlasů. Připrav si následující domácí masku na vdechnutí života tvým vlasům, hlavní roli hraje právě olivový olej:

Suroviny:

panenský / extra panenský olivový olej
včelí med

Postup:

olivový olej a včelí med promíchej v misce v poměru 3 : 2 (např. 3 lžíce oleje na 2 lžíce medu) dokud nevznikne homogenní hladká směs
směs aplikuj podél celé délky vlasů případně jen do jejich konečků
vlasy zabal do starého ručníku a nech působit 15 – 20 minut
následně důkladně umyj jemným šamponem a použij i kondicionér.

Pro dosažení požadovaného efektu je nutné zopakovat jednou týdně.

Olivový olej je všestranný pomocník nejen v kuchyni, ale i v koupelně. Používá se jako součást pleťových masek, na regeneraci pokožky rukou, zjemnění chodidel či hydrataci celého těla, masáže. Nech se rozmazlovat jeho blahodárnými účinky a ciť se jako antická bohyně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno