Zamyslete se nad tím, jak jednoduché by byly vztahy, kdyby existoval nějaký rychlý chirurgický zásah, který by odstranil všechny negativní vzpomínky a chyby. Nechali bychom si jen výlety a dovolené. Toto bude aktuální možná už za pár let, ale zatím nám zbývá spoléhat se na starou dobrou filozofii odpuštění a zapomnění. A pokud se párům přece jen podaří odpustit si, dokáží opravdu i zapomenout? A může vůbec člověk prominout, jestliže nedokáže zapomenout?

Jak odpustit

Každý z nás má svůj seznam s názvem ,, neodpustitelné “ . Zajímala jsem se, co na tomto seznamu mají ženy a co tam mají muži. Bez ohledu na pohlaví, příčiny bývají přibližně stejného charakteru. Nejčastěji nechceme odpouštět lži a nevěru. Statisticky podvádějí více muži než ženy, ale ani ty nejsou úplné světice. Důvody hádky, rozchody a rozvody se liší na základě věku a životních zkušeností obou partnerů. Lžeme a podvádíme však zejména v případech, kdy se spokojenost a pohoda ze vztahu vytrácí. V období, kdy se na cestě společným životem najednou objevuje více a více problémů, nedorozumění a konfliktů. Stává se to, když si partneři řeší své problémy sami, stále méně spolu sdílejí zážitky.

Vždycky jsem si vážila starší generace lidí, která to zjevně měla v oblasti srdečních záležitostí jednodušší. Je to iluze, kterou často v sobě podvědomě nosíme. No oni se jen nevzdávali a bojovali o společné štěstí. My, děti dneška, jsme zvyklé ne věci opravovat, ale vyhazovat a kupovat nové. To vše proto, že koupit nové, je často o mnoho jednodušší a komfornejšie, jak se pokusit o nápravu a změnu. Totéž platí i o mezilidských vztazích, které budou vždy vyžadovat určitý ,, servis “. Jsou samozřejmě situace, kdy by bylo odpuštění nešťastným řešením, protože každá lidská bytost musí mít právo na důstojnost a laskavý prostor . Pokud to není možné, nezbývá nic jiného, ​​než se rozloučit.

I když je budování vztahu často o sériích kompromisů a tom neustálém ,, servisování “, vždy, když si půjdete společně lehnout do postele, budete na obědě, ležet na pláži, či jen sedět u kávy, vzpomeňte si, jaké by to všechno bylo bez té druhé půlky. Být single je úžasné, ale ještě lepší je být milován. Život bez lásky je totiž jako jídlo bez chuti. Pamatujte si, že všichni se můžeme mýlit, ale důležité je, abychom si uměli přiznat své omyly a upřímně si odpustili. Samozřejmě hlavně tehdy, pokud jste nepřestali milovat. 🙂

1 komentář

  1. Docela mě překvapilo, že v době, kdy hlavním zaměstnavetel mého manžela byla půjčovna lodí sázava, se ke mně otočil zády a nezařídil pro mě a mé kamarádky žádnou slevu. Neměla jsem mu to za zlé, možná jenom zapomněla, ale v tom čase jsem smutná byla. To jo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno