Každá maminka potvrdí, že skloubit péči o rodinu a zaměstnání je mnohdy velmi obtížné. Když chybí příležitostné hlídání dítěte v blízkém okolí, pak je to skutečný problém. Nezoufejte však! Na tento problém se zaměřil projekt Operační program Zaměstnanost, který je podpořen Evropskou unií. Cílem je zlepšení podmínek pro zaměstnanost rodičů s malými dětmi a vytvořit rovné podmínky při vstupu na trh práce. Program se týká všech dětí ve věku od 1 roku do 4 let, u kterých je minimálně jeden z rodičů dítěte zaměstnán nebo vykonává podnikatelskou činnost nebo studuje či je nezaměstnaný a hledá si zaměstnání.

Jedním z partnerů tohoto projektu je rodinné centrum MAM Prostor na Praze 5 Malvazinkách. Zde si můžete vy, maminky se svými malými dětmi v klidu pracovat, vzdělávat se nebo se i věnovat svým koníčkům. Zatímco vy budete v klidu a naplno pracovat ve sdílené kanceláři pro maminky, o vaše malé ratolesti ve věku od 14 měsíců do 4 let bude perfektně postaráno v MINI školce a jeslích nebo dětských kroužcích. Téměř rodinné prostředí a příjemná atmosféra zajistí, že se v MAM Prostor bude váš potomek cítit jako doma – spokojeně a v bezpečí.

Děti se tu zabaví společným hraním her, v případě hezkého počasí je k dispozici také uzavřená zahrada, která poskytuje dostatek možností pro dovádění, legraci, ale i pro rozvoj pohybových schopností, motorických dovedností, kreativity či fantazie. Proto je samozřejmě vybavena různými zahradními hračkami.

Vyškolené paní učitelky se starají o to, aby děti naučily základům hygienických návyků – od mytí ručiček po toaletě, před jídlem nebo příchodu z venku, čištění zoubků, úklid hraček až po udržování pořádku ve školce. Toto vše zábavnou formou s doprovodem říkadel, s pohybem anebo s malováním. Děti se také učí mezi sebou spolupracovat, sdílet hračky, komunikovat. Zkrátka získávat nové kamarády a objevovat dosud nepoznané.

Neváhejte jak svým dětem, tak i sobě dopřát chvilku klidu i zábavy!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno