Ve světě zahradní architektury proslulo hned několik jmen. Pojďme si představit tři konkrétní architekty, kteří se zasloužili o světově významná díla.

Roberto Burle Max

Tento muž je považován za jednoho z nejlepších zahradních architektů všech dob. Pocházel z Brazílie, kde proslul jako moderní umělec. Vytvářel především veřejné prostory a snažil se šířit zejména modernistickou zahradní architekturu.

Roberto Burle Max studoval malířství v Německu. Často zde také navštěvoval místní botanickou zahradu v Berlíně. Po návratu do Brazílie se věnoval sběru rostlin v okolí svého domova.

Při tvorbě zahrad pro něj bylo rozhodující vyniknutí jejich nadčasovosti a dokonalosti. Zajímal se o jednotlivé druhy rostlin, jejich efekty a charakter. Z konkrétních děl lze jmenovat třeba střešní zahradu Ministerstva školství v Brazílii nebo mozaiku u promenády na pláži Copacabana.

Charles Jencks

Druhým významným jménem na poli zahradní architektury je Charles Jencks. Ten se při své tvorbě inspiroval zejména teorií chaosu, fraktály a genetikou. Kromě toho působil také jako designér nábytku a sochař.

André Le Nôtre

Toto jméno je neodmyslitelně spojeno s úchvatnými zahradami Versailleského zámku. Jednalo se totiž o zahradního architekta krále Ludvíka XIV. Ve Versailles projektoval i několik dalších zahrad a mezi jeho díla patří také návrhy několika dalších královských parků ve Francii.

Více informací ze světa okrasných zahrad a stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno